LiU-loppet 09/21/2021

En löptävling som arrangeras av studentföreningarna Campushallen/LSIF, LITHe Syra och LiTHe Vilse


Herrar 5km | Damer 5km | Herrar 10km | Damer 10km | Teams

Herrar 5km 166 registered

# Name Club Mål
1 Melker Forsberg KFUM Örebro Friidrott 0:16:29
2 Oskar Svahn LiThe Vilse 0:16:38
3 Erik Wigle Södertälje 0:16:58
4 William Nordström OK Roxen 0:17:22
5 Carl Carlsson Nyköping 0:17:35
6 Maxime Bonnau Linköpings OK 0:17:40
7 Rasmus Rudberg IK Akele 0:18:00
8 Roushan Rezvani Linköpings OK 0:18:04
9 Johan Hagströmer LiTHe Vilse 0:18:17
10 Daniel Enico LiTHe Syra 0:18:18
11 Emil Grehn OK Rodhen 0:18:22
12 Burhan Awleed Karle IF, Linköping 0:18:25
13 Liban Abdiasis Karle IF, Linköping 0:18:27
14 Johan Stenström Linköping 0:18:31
15 Anton Källström Lithe Vilse 0:18:34
16 Johan Forsman Ol4 0:18:35
17 Gunnar Engström Linköping 0:18:57
18 Melker Lundström Åkersberga 0:18:59
19 Abdalla Alamouri Karle IF, Linköping 0:19:06
20 Magnus Lindén Nyköpings kanotklubb 0:19:08
21 Abdifitah Abdiasis Karle IF, Linköping 0:19:15
22 Adrian Ronsten Stimmerbo 0:19:15
23 Johannes Knutas Linköping 0:19:19
24 Henrik Larsson Edström Östersund 0:19:22
25 Rasmus Linköping 0:19:27
26 Linus Simmerlein Huddinge AIS 0:19:29
27 Jonathan Jylltorp LOK 0:19:32
28 Patric Torén Långa Gröna Ben IF 0:19:36
29 Viktor Bergkvist Linköping 0:19:43
30 Simon Thollander Karle IF, Linköping 0:19:47
31 Henrik Hamrefors Lithe Vilse 0:19:58
32 Lennart Rosenbrock Hamburg 0:20:00
33 Rodi Sliwa Karle IF, Linköping 0:20:03
34 Gustav Varberg 0:20:23
35 Fabian Widlund Barkarby 0:20:24
36 Gabriel Segergren Linköping 0:20:31
37 Christian Allard Björkfors Goif 0:20:35
38 Gunnar Wickbom Stockholm 0:20:39
39 Abdinasir Abdiasis Karle IF, Linköping 0:20:41
40 Vivaldus Berglund Tranås 0:20:46
41 Pontus Isaksson Munktorp 0:20:50
42 Simon Runefors LiTHe Vilse 0:20:58
43 Lukas Lantto Stockholm 0:21:06
44 Oscar Ljungberg Stockholm 0:21:07
45 Adam Farah Karle IF, Linköping 0:21:11
46 Tristan Dettke Linköping 0:21:11
47 Rony Malke Karle IF, Linköping 0:21:12
48 Benjamin Diehl Lund 0:21:19
49 Oscar Guregård Linköping 0:21:33
50 Loke Agmarken Halmstad OK 0:21:40
51 Karl Mattis Possul Linköping 0:21:56
52 Valdemar Bång Linköping 0:22:06
53 Simon Malm Stockholm 0:22:09
54 Olof Hansson Styrsö 0:22:10
55 Johannes Erikson Karlstad 0:22:15
56 Marcus Wallin Stora Tuna OK 0:22:16
57 Daniel Similä Linköping 0:22:20
58 Oskar Matteusson Karle IF, Linköping 0:22:43
59 Björn Spegel Freiburg/Tyskland 0:22:55
60 Victor Ryman Linköping 0:23:05
61 Anton Brunström Karlstad 0:23:10
62 Axel Matteusson Karle IF, Linköping 0:23:13
63 David Norell Stockholm 0:23:16
64 Victor Ullsten Granlund Sala 0:23:18
65 Marcus Nordström Linköping 0:23:18
66 Alexander Flink Stockholm 0:23:26
67 Andreas Lindstén Motala 0:23:28
68 Axel Jansson Karle IF, Linköping 0:23:46
69 John Rebel IFM VS 0:23:51
70 Olof Simander Vaxholm 0:23:54
71 Albin Janzén Linköping 0:23:56
72 Douglas Hayes Göteborg 0:23:59
73 Erik Linköping 0:24:00
74 Albin Granath Stockholm 0:24:10
75 Hadi Kashmar Karle IF, Linköping 0:24:12
76 Felix Eriksson Linköping 0:24:27
77 Hannes Forsberg Kumla 0:24:49
78 Hjalmar Holm Malmö 0:25:00
79 August Ulin Örebro 0:25:16
80 William Toft Skövde 0:25:16
81 Techit Lerssongkram The Bullboys 0:25:17
82 Roberto Issa Karle IF, Linköping 0:25:18
83 Oscar Eurenius Linköping 0:25:18
84 Victor Lindahl Linköping 0:25:18
85 Björn Lindqvist Uppsala, ingen klubb. 0:25:20
86 Jacob Alzén Norrköping 0:25:26
87 Folke Johansson Högsby 0:25:26
88 Elias Bergsman Trosa 0:25:27
89 Mahdi Ibrahimi Karle IF, Linköping 0:25:29
90 Nils Granfelt Linköping 0:25:32
91 Johan Åke Nilsson Rent mjöl i påsen AB 0:25:34
92 Martin Stenström Sundsvall 0:25:35
93 Tom Forsrup Stockholm 0:25:36
94 Yamen Ishkifi Karle IF, Linköping 0:25:44
95 Jonathan Häger Heta Hobbits 0:25:45
96 Martin Ryba Czech 0:26:08
97 Ervin Linköping 0:26:10
98 Tim Bodin Linköping 0:26:16
99 Alexander Josefsson Vimmerby 0:26:18
100 André Koch Stockholm 0:26:19
101 Erik Holgersson Linköping 0:26:31
102 Aaron Tran International Wing Chun Organization 0:26:51
103 Per Nässén Linköping 0:27:29
104 Caspar Sundell Enebyberg 0:27:32
105 Johannes Fagerlind Stockholm 0:27:49
106 Axel Le Merle Stockholm 0:27:52
107 August Vesterbacka Linköping 0:28:03
108 Philip Issa Läkarlöpet 0:28:30
109 Axel Jönsson Karlskrons 0:28:48
110 Viktor Norgren Ingen klubb, från Arboga 0:29:16
111 Zhanyu China 0:29:30
112 Valdemar Brismar Lidingö 0:29:57
113 Fredrik Hansson Täby 0:30:22
114 Mikael Sönne Norrköping 0:30:30
115 Jens Trosell IFM VS 0:33:44
116 Athithyan Chozhan Linköping 0:33:59
117 Seth Adamsson Stockholm 0:34:33
118 Vicktor Saliba Linköping 0:34:40
119 Raghu Munjulury Linköping 0:36:55
Isak Hagberg Högby IF
Kamil Torba Polen
Pelle Jonssom FUNK/Linköping
Victor Backman Linköping
Hampus Hörling Linköping
Adil Shamji Ljungby
Ricky Halmstad
Oskar Norlen Stockholm
Max Billgert Dullas Angels BK
Daniel Sparring Linköping
Anton Wöhrer Trollhättan
Jakob Norling Stockholm
Oscar Nilsson Linköping
Alexander Karlsson Västerås
Niklas Samuelsson Hässelby
Romi Al Saleem Underground Valla
Erik Lundell Boo
Isak Knutsson Nacka
Ture Ponten Stockholm
Johannes Källstad Linköping
Niklas bewig Göteborg
Andreas Rydin Göteborg
Victor Stockholm
Axel Flodmark Stockholm
Hannes Färm Västerås
Adam Palm Linköping
Simon Törnqvist OK Ravinen
Jesper Sjöblom OL1:s glada elitmotionärer
Anton Argani Uddevalla
Jonathan Johansson Uppsala
Gustav Svärdhagen Lidköping
Edvard Appelberg Linköping GIF
Jonas Jansson Brandon Boys FP
Uno Österman Brandon Boys FP
Filip Tuvenvall Brandon Boys FP
Tibor Tar Brandon Boys FP
Martin Björn Linköping
Jacob Linköping
Fredrik Andersson Linköping
Emil Johnsson Helsingborg
Filip Ek Linköping
David Kaikkonen Höör
Erik Wernersson Orminge
Ali Suleiman Karle IF, Linköping
Mohammed Hussein Karle IF, Linköping
Felix German
Max Andersson Linköping

Damer 5km 99 registered

# Name Club Mål
1 Ida London 0:18:29
2 Emelie Eriksson Säter 0:18:58
3 Klara Ljunggren Linköping 0:19:19
4 Lisa Jonsson Nordin LiU Elitidrott 0:19:41
5 Signe Nilsson Nyköping 0:20:10
6 Emma Beskow Falkenbergs OK 0:20:39
7 Stina Eriksson LiTHe Vilse 0:21:16
8 Wilma Holmén Mölndals AIK 0:21:23
9 Amanda Gottfridsson Halmstad 0:21:40
10 Amanda Cleréus Spårvägens FK 0:22:08
11 Maja Porle Växjö 0:22:17
12 Fanny Asketun Linköping 0:22:21
13 Tyra Ståhlman Göteborg 0:22:21
14 Hanna Lagerberg OL1 0:22:39
15 Hanna Hugosson OL3 0:22:46
16 Lotten Kindlundh Ljungby 0:22:54
17 Elin Nilsson Andrarums IF 0:22:57
18 Tove Montalvo Göteborg 0:23:06
19 Ellen Bennet Stockholm 0:23:32
20 Stina Bårman Linköping 0:23:52
21 Katja Strandberg Gamleby 0:24:16
22 Anna Kalmar 0:24:20
23 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 0:24:26
24 Mikaela Andersson Linköping 0:24:28
25 Anja Hansson Genarp 0:25:18
26 Zahraa Redha Linköping 0:25:28
27 Josefine Eklund Strängnäs 0:25:29
28 Maja Mo Linköping 0:25:31
29 Dafne Malmö 0:25:32
30 Alma norrköping 0:25:40
31 Naomi Michalski Linköping 0:25:42
32 Annika Lundberg Borlänge 0:25:55
33 Elsa Evebring Läkarlöpet 0:26:08
34 Paulina Jägstedt Halmstad OK 0:26:09
35 Elise Henriksson Älmhult 0:26:23
36 Emia Gibbs Linköping 0:26:35
37 Amanda Barasciutti Linköping 0:27:38
38 Emma Torstensson Linköping 0:27:49
39 Ida Edin Trollhättan 0:28:30
39 Elin Heliosson Linköping 0:28:30
41 Jenny Ek Falun 0:28:30
42 Filippa Nordh Falkenberg 0:28:32
43 Agnes Andersson Helsingborg 0:28:33
43 Isabell Thorstenson Nora 0:28:33
45 Paulina Isaksson Munktorp 0:28:34
46 Johanna Ulrichs Stockholm 0:29:24
47 Lisa Bernheim Stockholm 0:29:28
48 Lena Andersson Linköping 0:29:32
49 Smilla Appelquist Kalmar 0:29:59
50 Emma Berg LGIF 0:30:03
51 Lina Rikås Göteborg 0:30:07
52 Lina Kromner Söderköping 0:30:07
53 Marah Alhelou Linköping 0:30:18
54 Nickolina Hedenlund Täby 0:30:24
55 Elsa Andersson Stockholm 0:30:29
56 Emelie Uppman IFM VS 0:30:32
57 Edit Stråhle Läkarlöpet 0:31:06
58 Linnea Berglund Stockholm 0:31:10
59 Greta Sjöstrand Sollentuna 0:31:11
60 Johanna larsson Ingen klubb/ Stockholm 0:31:27
61 Agnes Forsblad Uppsala 0:31:29
62 Rebecka Jonsson Hässelby 0:31:46
63 Ella Forsberg Stockholm 0:31:50
64 Tilda Forslin Linköping 0:32:56
65 Louise Kindberg Sollentuna 0:34:47
66 Anette Andersson IFM VS 0:35:15
67 Ellen Gunér Linköping 0:35:23
68 Elin Bruzell Linköping 0:37:17
69 Alina Uppsala 0:37:47
70 Carolina Claesson Stockholm 0:39:39
71 Alma Holmqvist Linköping 1:03:34
Ellen Bäckarslöf Linköping
Emma Bengtsson Årsunda IF
Matilda Helander Täby
Louise Ranevi P7 SKIF
Micaela Andersson Linköping
Johanna Gustås Linköping
Rebecca Sällberg Linköping
Caroline Hallqvist Linköping
Julia Johnnson Sveg
Stella Svedberg Stockholm
Kerstin Lundin Linköping
Marie Francisco Linköping
Ebba Hällsås Läkarlöpet
Charlotte Linköping
Moa Umeå
Ida Eriksson Linköping
Cajsa-Tove Elvö Linköping
Lina Österberg Ludvika
Amanda Ekblad LGIF
Karin Gagnerud Sollentuna
Anja Nilsson Norrköping
Elna Lundgren Linköping
Moa Lundbladh Stockhom
Moa Berglund Västkustens Hopp och Skutt klubb
Alva Lind Nyköping
Emelie Johansson Linköping
Linnea Älvesand Linköping
Lea Häggfeldt Stockholm

Herrar 10km 98 registered

# Name Club Mål
1 Hugo Lindell IK Akele 0:32:48
2 Philip Carlsson Nyköping 0:33:15
3 Christoffer Ahlsén Linköping 0:36:50
4 Victor Thörnkvist Jönköping 0:37:09
5 Georg Eklöw OK Södertörn 0:37:39
6 Erik Drotz IK NocOut.se 0:37:41
7 Robin Skoog IK NocOut / Linköping 0:38:05
8 Axel Glavare Karlsson Täby IS 0:38:47
9 Isak Häggström LiTHe Syra 0:39:30
10 Samuel Garpendahl Vikingstad sk 0:40:44
11 Jakob Bremer Boxholm OK 0:41:04
12 Simon Hellström SOL Tranås 0:41:16
13 Per Schylström Norrköping 0:41:24
14 Jakob Österlund Brudpiga RK 0:42:30
15 Lukas Gusavsson Psykolog 0:42:33
16 Gabriel Anderberg Linköping 0:43:15
17 Didrik Axén Stockholm 0:43:15
18 Christian Rotter Augsburg 0:43:18
19 Lucas Gigot French 0:43:30
20 Oskar Sundström Linköping 0:43:43
21 William Eldén Uppsala 0:43:48
22 Anton Fahlin Stockholm 0:44:19
23 Anders Björn Linköping 0:44:24
24 Wilhelm Mellergård Linköping 0:44:46
25 Jacob Riedenfalk Kungsbacka 0:44:49
26 Albin Reinhardt Sundsvall 0:45:08
27 Jakob Brobäck HSK 0:45:17
28 Simon Lilljeqvist Linköping 0:45:18
29 Lucas Nilsson Nykvarn 0:45:37
30 Kristoffer Ley Linköping 0:45:42
31 Bart van de Ven Netherlands 0:45:57
32 Axel Jemsson Lammhult 0:46:30
33 Filip Hedberg Falun 0:46:32
34 Mattias Sjögren Hedemora 0:46:39
35 Max Liden Sydney 0:47:08
36 Gustaf Lönnkvist M-Verkstan 0:47:19
37 Oscar Törnroth Linköping 0:47:22
38 Dennis Hagström Linköping 0:47:48
39 Niclas Johansson Linköping 0:47:52
40 Sven G. Andersson IFM VS 0:47:56
41 Erik Kalén Linköping 0:48:23
42 Matteus Jönsson Falun 0:48:52
43 Emil Stockholm 0:49:05
44 Jacob Jacobsson Göteborg 0:49:16
45 Axel Öberg Eskilstuna 0:49:36
46 Hampus Holm Stockholm 0:49:55
47 Gustaf Udd Borlänge 0:50:05
48 Sebastian Henriksson Borås 0:50:18
49 Hemming Gong Linköping 0:50:46
50 Viktor Svensson Varberg 0:50:48
51 Adam Alesand Linköping 0:50:51
52 Gustav Stockholm 0:51:21
53 William Sunden Uppsala 0:51:29
54 Isac Tjernström Linköping 0:53:29
55 Samuel L. Döpfner Jena 0:53:47
56 James Beise Helsingborg 0:53:59
57 Kebba Stockholm 0:54:03
58 Simon Schütte Segelsällskap Roxen 0:54:26
59 Johan Vinterlycka Linköping 0:54:35
60 Andreas Perjons Djurmo 0:55:53
61 Lars Nischan Freiburg, Tyskland 0:58:07
62 Johan Lodens Linköping 0:58:44
63 Karthik Selvaraj Linköping 0:59:01
64 Eric Ängelholm 1:01:16
Adam Westerberg Tullinge
Diego Carramiñana Gracia Spain
Junyu lin China
Felix Cenusa Linkoping
Florian Löfgren Eksjö
Simon Hedengren Eksjö
Aws Linköping
Alexandra Sandberg Vetlanda
Xabier Oñati
Isak Malm Linköping
Ludvig Petersson Linköping
Josef Danielsson Linköping
Jonatan Blomqvist Borås
Lothar Meyer Hannover, Germany
Anton Terp Karlstad
Stefan Holm Linköping
Felipe Guedes Brasilien
Anton Norlinder Borlänge
Emil Pihl Stockholm
Claucio Marques Brasilien
Dag Lund
Simon Knutsson Linköping
Carl Ryttmarker Linköping
Noah Nielsen Stockholm
Johan Thorsson CK Hymer
Tobias Sanchez Trosa OK
Mårten Wiktor Strö backars IF
Philip Haak Värnamo
Erik Bertilsson IF Hallby SOK
Douglas Wagnitz Brasilien
Romulo Oliveira NocOut
Clement Heraud Francais
Oscar Nyman Stockholm
Emil Berg Linköping

Damer 10km 36 registered

# Name Club Mål
1 Stina Eriksson Jönköpings OK 0:43:05
2 Matilda Eriksson Ludvika 0:43:13
3 Gerda Gergely Hungarian 0:44:05
4 Jule Hamburg/German 0:47:57
5 Maja Welander OK Djerf 0:51:24
6 Sandra Dahling Stockholm 0:51:33
7 Lisa josefsson Linköpinh 0:52:35
8 Frida Widholm Nacka 0:53:12
9 Elsa Ulin Stockholm 0:53:52
10 Evelina Knutsson Odensbacken 0:54:14
11 Cecilia Ulvsbäck Karlskrona 0:54:29
12 Pernilla ekerö 0:55:00
13 Madeleine Söderköping 0:55:21
14 Roksana Rotter Augsburg 0:55:21
15 Elin Coreback Linköping 0:55:29
16 Hanna Carleklev Linköping 0:55:54
17 Emelie Josefsson Linköping SSK T3 0:56:01
18 Jenny Berner Eriksson Uppsala 0:58:17
19 Selma Hoppe Adolfzèn Hultsfreds simsällskap 0:58:36
20 Elin Hägg Linköping 1:00:12
21 Luna Manuela de los Rios Runacademy 1:00:53
22 Frida Alteby Linköping 1:05:18
23 Greta Nilsson Hallsberg 1:24:46
Klara Jarebjörk Tapper Stockholm
Emma Holmqvist Läxmästeriet 19/20
Julia Caron Olsson DIF IF KF
Miranda Stockholm
Sara Stockholm
Ellen Augustsson Linköping
Ana Paula Camargo Brasilien
Sofia Welin Skövde
Nadja Lund
Erika Jönsson Helsingborg
Sofia Klint Lund
Malin Lindgren Borlänge
Lisa Svensson Linköping

Teams

# Name Time
1 Tjockisjoggarna
Melker Forsberg (0:16:29), Erik Wigle (0:16:58), Carl Carlsson (0:17:35), Lisa Jonsson Nordin (0:19:41)
1:10:45
2 Hamrefors Änglar
Emil Grehn (0:18:22), Johan Stenström (0:18:31), Emelie Eriksson (0:18:58), Henrik Hamrefors (0:19:58)
1:15:51
3 OL4+meny
William Nordström (0:17:22), Johan Forsman (0:18:35), Gunnar Engström (0:18:57), Elin Nilsson (0:22:57)
1:17:52
4 Karle IF 1
Burhan Awleed (0:18:25), Abdalla Alamouri (0:19:06), Rodi Sliwa (0:20:03), Abdinasir Abdiasis (0:20:41)
1:18:16
5 Karle IF 2
Liban Abdiasis (0:18:27), Abdifitah Abdiasis (0:19:15), Simon Thollander (0:19:47), Rony Malke (0:21:12)
1:18:42
6 Avow knas men försök inte tänka på det
Johan Hagströmer (0:18:17), Jonathan Jylltorp (0:19:32), Emma Beskow (0:20:39), Stina Eriksson (0:21:16)
1:19:47
7 OL1 rockar fett lag 1
Oskar Svahn (0:16:38), Ida (0:18:29), Fanny Asketun (0:22:21), Hanna Lagerberg (0:22:39)
1:20:09
8 LÄKARLÖPET 2
Adrian Ronsten (0:19:15), Benjamin Diehl (0:21:19), Maja Porle (0:22:17), Tove Montalvo (0:23:06)
1:25:59
9 DPU1A
Wilma Holmén (0:21:23), Olof Hansson (0:22:10), Albin Granath (0:24:10), Tom Forsrup (0:25:36)
1:33:21
10 D1A Runners
Gustav (0:20:23), Valdemar Bång (0:22:06), Jacob Alzén (0:25:26), Elias Bergsman (0:25:27)
1:33:24
11 Namitral
Tristan Dettke (0:21:11), Albin Janzén (0:23:56), Mikaela Andersson (0:24:28), Naomi Michalski (0:25:42)
1:35:19
12 LÄKARLÖPET 3
Melker Lundström (0:18:59), Hannes Forsberg (0:24:49), Maja Mo (0:25:31), Elsa Evebring (0:26:08)
1:35:28
13 Karle IF 3
Axel Matteusson (0:23:13), Axel Jansson (0:23:46), Hadi Kashmar (0:24:12), Roberto Issa (0:25:18)
1:36:30
14 IruNners
Fabian Widlund (0:20:24), August Ulin (0:25:16), Martin Stenström (0:25:35), Caspar Sundell (0:27:32)
1:38:48
15 LÄKARLÖPET 6
Anja Hansson (0:25:18), Victor Lindahl (0:25:18), Nils Granfelt (0:25:32), Dafne (0:25:32)
1:41:41
16 LEMM
Stina Bårman (0:23:52), Josefine Eklund (0:25:29), Emma Torstensson (0:27:49), Paulina Isaksson (0:28:34)
1:45:45
17 LÄKARLÖPET 1
Anna (0:24:20), Amanda Barasciutti (0:27:38), Marah Alhelou (0:30:18), Johanna larsson (0:31:27)
1:53:45
18 LÄKARLÖPET 4
Axel Le Merle (0:27:52), Elin Heliosson (0:28:30), Philip Issa (0:28:30), Seth Adamsson (0:34:33)
1:59:27
19 VS-runners IFM
John Rebel (0:23:51), Emelie Uppman (0:30:32), Jens Trosell (0:33:44), Anette Andersson (0:35:15)
2:03:23
20 TheKoggsReunionWithOnlyTheSingerAndDrummEr
Johanna Ulrichs (0:29:24), Lisa Bernheim (0:29:28), Elsa Andersson (0:30:29), Carolina Claesson (0:39:39)
2:09:02
21 LÄKARLÖPET 5
Edit Stråhle (0:31:06), Agnes Forsblad (0:31:29), Vicktor Saliba (0:34:40), Louise Kindberg (0:34:47)
2:12:03
Tyska SPREK och Edvard
Rasmus Rudberg (0:18:00), Magnus Lindén (0:19:08), Linus Simmerlein (0:19:29), Edvard Appelberg (-)
Knäverk
Pontus Isaksson (0:20:50), Axel Jönsson (0:28:48), Alexander Karlsson (-), Micaela Andersson (-)
Karle IF 4
Oskar Matteusson (0:22:43), Mahdi Ibrahimi (0:25:29), Yamen Ishkifi (0:25:44), Ali Suleiman (-)
Nakenråttorna
Valdemar Brismar (0:29:57), Smilla Appelquist (0:29:59), Lina Kromner (0:30:07), Oscar Nilsson (-)
Brandon Boys Fredagspuben
Jonas Jansson (-), Uno Österman (-), Filip Tuvenvall (-), Tibor Tar (-)
Running from reality
Ida Edin (0:28:30), Jenny Ek (0:28:30), Filippa Nordh (0:28:32), Max Andersson (-)