XC-race 10/22/2022

Ett riktigt terränglöpningslopp i Linköping


Herrar 10km | Damer 10km | Motion 5km

Herrar 10km 44 registered

# Name Club VarvningMål
1 Oskar Svahn LiTHe Vilse 0:24:52 0:50:07
2 David Kasselstrand Gamleby OK 0:26:06 0:51:48
3 Erik Tengstrand IK NocOut.se 0:26:11 0:52:04
4 Robin Bronow Hässleby SOK 0:26:33 0:53:30
5 Henrik Pilvinge OK Kolmården 0:26:30 0:53:34
6 Jonas Våtz Boxholm-Mjölby OL 0:26:37 0:54:27
7 Fredrik Johansson OK Nackhe 0:27:57 0:56:41
8 Henning Färnström IK NocOut.se 0:28:35 0:57:01
9 Erik Nissle IK Nocout.se 0:28:33 0:57:01
10 Gustav Karlsson 0:28:31 0:57:02
11 Patrik Ljungemyr IK NocOut.se 0:29:49 1:00:29
12 Robert Wingren IK Akele 0:30:11 1:01:08
13 Henrik Schultz IK NocOut.se 0:30:23 1:01:20
14 Simon Kuronen 0:30:04 1:01:31
15 Marcus Rothqvist 0:29:00 1:01:37
16 Henrik Sparr Bistro Cycling Team 0:30:28 1:02:45
17 Clay Jayson Team 1-4-2 0:32:54 1:07:35
18 Andreas Nordlund IK NocOut.se 0:34:34 1:07:46
19 Ludvig Stenberg IK NocOut.se 0:34:42 1:07:58
20 Arjan de Vries 0:34:49 1:08:00
21 Lars Stenlind Linköping OCR 0:34:03 1:08:03
22 August Andersson 0:32:59 1:08:10
23 Hendrik Gerloff Linköping OCR 0:34:45 1:08:14
24 Jens Björkeby 0:34:51 1:08:30
25 Gustav Petersson Appladalens 0:35:06 1:09:35
26 Vojin Bozovic Klubblös 0:35:20 1:09:44
27 Henrik Valent 0:34:40 1:10:00
28 Erik Saläng 0:36:29 1:11:00
29 Andreas Blomqvist 1:11:06
30 Markus Nilsson 0:36:15 1:15:47
31 Simon Hansevi 0:37:47 1:17:12
32 Magnus Widgren - 0:39:07 1:18:34
33 David Rosén LOK 0:39:40 1:19:00
34 Daniel Westerling Team Blistad United 0:39:27 1:21:05
35 Ove Wallqvist 0:42:04 1:23:54
36 Lars Pettersson IK NocOut.se 0:42:54 1:25:32
Gustav Rosén 0:44:16 Did not finish
Mehdi Tarkian - Did not start
Patrik Millberg Linköping OCR Did not start
Jonathan Westerling SpringSnack Did not start
Tommy Svenblad Did not start
Magnus Hammar Did not start
Patrik Minder Did not start
Ola Reinicke IK Nocout.se Did not start

Damer 10km 20 registered

# Name Club VarvningMål
1 Stina Eriksson IK Akele 0:29:41 0:59:44
2 Emma Beskow LiTHe Vilse 0:31:40 1:02:39
3 Lisa Ring Ik nocout.se 1:06:28
4 Pia Kind EFI OCR 0:34:10 1:08:04
5 Elin Stjernlöf Linköpings Löparklubb 0:35:39 1:10:26
6 Frida Lindkvist 0:35:36 1:11:19
7 Emelie Hjärtström Linköping 0:35:04 1:11:39
8 Ann-Christin Andersson IK NocOut.se 0:35:52 1:14:09
9 Martina Bergström 0:38:27 1:15:51
10 Alwa Merenius Sturefors 0:36:00 1:16:59
11 Elin Wallqvist 0:42:33 1:20:33
12 Erica Pajala 0:45:31 1:31:53
13 Emma Daun 0:47:42 1:33:11
14 Madelene Olovsson 0:47:43 1:37:43
Mathilda Westerling SpringSnack Did not start
Maria Moschovou PeriklisTraining.gr Did not start
Alexandra Calmén Did not start
Stina Boberg Did not start
Therese Malakow Träningsverket Motala Did not start
Marie Arnesson Galler IK Dran Did not start

Motion 5km 47 registered

# Name Club Mål
1 Christoffer Henningsson Västervik 0:32:50
2 Emma Forsberg Lithe Vilse 0:33:09
3 Martin Agebjär 0:34:43
4 Rickard Petrich 0:36:29
5 Matilda Karlsson 0:36:36
6 Johan Nielsen 0:36:37
7 Christoffer Hildebrand Team Bilbrodd 0:36:56
8 Kenny Karlsson Team Bilbrodd 0:37:01
9 Mikael Rousson 0:37:25
10 Max Staberg 0:37:35
11 Moa Pilvinge OK Kolmården 0:37:51
12 Simon Lidman VIF 0:39:26
13 Emil Asplund LOK 0:39:49
14 Arvid Rosén LOK 0:39:53
15 Marcus Kjellgren 0:39:56
16 Maria Staberg 0:41:38
17 Anna Spangeus 0:41:41
18 Christer Eskilsson Team thorax 0:41:42
19 Jonas Landberg Team lewasport 0:42:14
20 Fredrik Gustafsson 0:42:35
21 Märta Hageström Lok 0:43:12
22 Thim Hageström 0:43:12
23 Johanna Nöjd - 0:43:16
24 Christian Lundberg 0:43:51
25 Arvid Asplund LOK 0:44:35
26 Alexander Eklöw VIF 0:45:17
27 Kristoffer Tondel VIF 0:45:17
28 Susanna Bingerud 0:45:27
29 Helena Staberg 0:46:12
30 Camilla Davour 0:46:32
31 Christian Nöjd - 0:46:34
32 Camilla Gustafsson 0:47:09
33 Edith Snihs 0:48:00
34 Emil Axell 0:48:01
35 Björn Axell 0:48:02
36 Sara Elehed Runacademy 0:48:48
37 Sandra Karlsson 0:49:41
38 Ida Hammarlyck Nero 0:49:45
39 Sara Mattsson 0:55:16
40 Therese Östergren 0:57:40
41 Jenny Broström 0:58:48
42 Jonas Snihs 1:00:08
43 Helene Tångring 1:01:09
Sara Lindberg Did not start
Lotta Höckerbo Did not start
Anna Dahl Did not start
Einar Snihs Did not finish