LiU-loppet 2018-04-24

En löptävling som arrangeras av studentföreningarna Campushallen/LSIF, LITHe Syra och LiTHe Vilse

Herrar 10km 167 anmälda

# Namn Klubb Mål
1 Hugo Lindell LiTHe Vilse 0:32:33
2 Björn Morén IK Akele 0:33:34
3 Rasmus Elmelid LOK 0:33:47
4 Kalle Andersson IK Akele 0:35:21
5 Claes Ivenborg IK NocOut.se LINKÖPING 0:35:39
6 Maxime Bonneau LiTHe Vilse 0:37:07
7 Glädje Erik Olsson Mångbergs Atleter 0:37:29
8 Noa Pruth IK Hakarpspojkarna 0:37:47
9 Johan Enmyren Linköping 0:37:47
10 Pontus Lindblom Ok Roxen 0:38:25
11 Anton Nordmark IK Akele 0:38:33
12 Bilal abdulsattar Linköping 0:38:44
13 Karl Norén IK NocOut.se 0:38:46
14 Milad mohammed Linköping 0:38:47
15 Joel Nilsson Bagarmossen 0:38:51
16 Adam Hansson IK Akele 0:38:55
17 Stefan Holm IK Akele 0:39:05
18 Daniel Brattgård Linköping 0:39:09
19 Anton Hellgren Tannefors 0:39:55
20 Christian Karlberg Ekängens IF 0:39:58
21 Oscar Guregård Nocout 0:40:00
22 Josep Ollé i Mercadé Catalan 0:40:06
23 Alfred Rundqvist IK NocOut.se 0:40:14
24 Patrik Lindström Linköping 0:40:16
25 Simon Hellström SOL Tranås 0:40:19
26 Per Schylström Norrköping 0:40:24
27 Tomas Hagström IK NocOut.se 0:40:25
28 Lukas Andersson Run the world 0:40:31
29 Anders Gredin Studentbostäder 0:40:33
30 Michael Lidström Ullevi FK 0:40:59
31 Ulf Jonsson Kisa SK 0:41:04
32 Amir Putrus Ik Akele Linköping 0:41:20
33 Gustav Malmer Knivsta 0:41:53
34 Oskar Alm AC Studenterna 0:42:13
35 Anders Signahl Linköping 0:42:17
36 Eriks Zaharans Riga 0:42:20
37 Andreas Nilsson Nacka 0:42:29
38 Noah Hellman Nybro 0:42:37
39 Antoine FABBRI Epinal 0:43:05
40 Andreas Ottestig FunRun 0:43:18
41 Ghazi Putrus Ik akele Linköping 0:43:21
42 Andreas Dietmann Lidingö 0:43:32
43 Emil Langlet Stockholm 0:43:48
44 Jonathan Törnquist Hudiksvall 0:44:12
45 Erik Rönnqvist RagnarÅK 0:44:19
46 Samuel Garpendahl IK Östria Lambohov 0:44:20
47 Jonathan Reimertz Clubmästeriet 0:44:25
48 Anders Björn Linköping 0:44:28
49 Hannes Asklund Linköping 0:44:28
50 Martin Karlsson Vänersborg 0:44:31
51 Sebastian Svedberg Linköping 0:44:33
52 Christoffer Karlsson Linköping 0:44:37
53 Jonathan Andersson LINKÖPING 0:44:49
54 August Karlsson Klassföräldrarna 0:45:02
55 Oliver Dahl IK Akele 0:45:03
56 Magnus Sandved Tossou Solna 0:45:22
57 Kristoffer Sundbäck Linköping 0:45:30
58 Oskar Björk Linköping 0:45:39
59 Johan Laudon Mjölby 0:45:39
60 Jakob Linderstam Linköping 0:45:43
61 Jesper Nordstrom Jönköping 0:45:44
62 Markus Hellberg Mediaa arktan_fitness 0:45:49
63 Didrik Dahlström Stockholm 0:45:50
64 Christer Jansson FunRun 0:45:55
65 Magnus Almin Stockholm 0:45:56
66 Filip Hallén Göteborg 0:46:00
67 Emil Berg Skellefteå 0:46:22
68 Erik Berggren Järfälla 0:46:23
69 Ludvig Svensson Linköping 0:46:23
70 Daniel Klasson OCR Athlete 0:46:24
71 Christopher Reichenwallner Stockholm 0:46:36
72 Martin Henrysson BJÖRKFORS PÖJKA 0:46:42
73 Raj Gumma India 0:46:45
74 Gustaf Lönnkvist Sthlm 0:46:54
75 Johannes Rosander Linköping 0:47:12
76 Gustav Bratthall Stockholm 0:47:14
77 Alexander Lilliehöök Enebyberg 0:47:36
78 Tanguy Jeannel Nancy/French 0:47:54
79 Sachin Sharma Linkoping 0:48:08
80 Daniel Wasborg Uppsala 0:48:10
81 Tobias Sanchez Trosa OK 0:48:13
82 Olof Zetterlund Linköping 0:48:16
83 Robert Svensk Linköping 0:48:21
84 Darcy Parks Linköping 0:48:30
85 Henrique Sawakuchi Linköping 0:48:35
86 Isak Paulander Halmstad 0:48:42
87 Robert Gustafsson Linköping 0:48:54
88 David Berglund Västerås 0:49:00
89 Alexander Lindell Täby 0:49:04
90 Kjell-Åke Grindewih Södra Vi IF 0:49:08
91 Fredrik persson Vänersborg 0:49:17
92 Tom Flood Sya SK 0:49:17
93 Martin Lid Strängnäs 0:49:22
94 Raúl Arco Castelló de la Plana 0:49:39
95 Joel Runesson Forserum 0:49:48
96 Gustav Thanger Nybro 0:50:01
97 Anton Engberg Gnarp 0:50:03
98 Fredrik Yderfors Lönsås 0:50:22
99 Martin Jakobsson Norrköping 0:50:30
100 Mårten Wiktor Norra Strö IF 0:50:31
101 daan kabel Linköping 0:50:51
102 Robin Eriksson Linköping 0:51:14
103 Gustav Adamsson Linköping 0:51:17
104 Marcus Bäck Conan Runners/Linköping 0:51:21
105 Erik Nilsson Linköping 0:51:22
106 Leo Rigel Linköping 0:51:42
107 Mållas Kattlådan 0:51:47
108 Olle Nilsson Boden 0:51:53
109 Jonas Lindh Linköping 0:52:00
110 Weihua Ning China 0:52:25
111 Simon Schütte Segelsällskap Roxen 0:52:25
112 Oscar Lindelöf Mjölby 0:52:36
113 Daniel Magnusson Linköping 0:52:38
114 Erik Ingvarsson Linköping 0:53:10
115 Tobias Johansson Klara skol IF 0:53:35
116 Miguel Alzira 0:53:36
117 Linus Lazarus Klara Gymnasium 0:53:39
118 Erik Angel Linköping 0:53:54
119 Anton Birgersson LINKÖPING 0:54:00
120 Oskar Karlsson Knuvebo IF 0:55:10
121 Jesper Bäck Ödeshög 0:55:19
122 Jesper Lindsten Jönköping 0:55:34
123 Nils Gehlin Stockholm 0:56:49
124 Thomas Lager Linköping 0:57:03
125 André Lehto Smedjebacken 0:57:48
126 Heshmat Khosrawi Linköping 0:57:48
127 Mikael Sönne Norrköping 0:57:50
128 Oskar Sundström Falun 0:58:47
129 Carles Sans Fuentes Linköping 1:00:16
130 Joshua Hudson London 1:00:20
131 Freddy Laurell FlygS 1:00:32
132 Felipe Alves Brazil 1:03:00
133 Varun gopinath Linköping 1:04:28
134 Sandro Pozar Växjö 1:04:45
135 Daniel Spegel-Lexne Kalmar 1:07:14
Leon Poot Hell Run Crew
Lukas Ljungcrantz Vegan Runners IK
Jesper Carlsson TechitKrossarKlubben
Johan Thornström Stockholm
Simon Kantedal Göteborg
Christian Holmström Skanör
Magnus Svensson IK NocOut.se
Robert Lönnberg Klubb Lounge
Hugo Guyader LiU FEK
Adam Persson Kumla
Pedro Hernandez Linkoping
Jasko Jusufbegovic Will Run for Muffins
Alex Weibull Linköping
Asqar Överkalix
Daniel Garcia Mayor Spanish
Viktor Hakegård Mjölby
Simon Nyberg Linköping
Axel Bobert Stockholm
Imad Putrus Ik Akele Linköping
Adnan Ali british
Eduard Culda Hässleholm
Zhongcheng Yuan Linköping
Adam Skála Přelouč
Olle Eriksson Linköping
Jimmy Thörnberg IK NocOut.se
Stefan Brynielsson Färjestadens GOIF
Adrian Gallo Södertälje
domenic schwager flamman
Kat Li Yang Björnkarrsgatan
Adrian Lifa Linköping
Nikolajs Prihodko Riga
Hussein al aboudi Linköping

Damer 10km 39 anmälda

# Namn Klubb Mål
1 Caroline Lidebjer IK Akele 0:42:54
2 Elin Svensson Lithe Vilse 0:44:31
3 Josefina Persson Rimforsa 0:44:37
4 Angelica Engström Skåneslätten ol 0:44:42
5 Katarina Ljungbåge Linköping 0:45:00
6 Fredrika Landmark linköping 0:46:44
7 Nina Anderl AHS Freiburg 0:47:24
8 Ellen Alvarsson Landsbro 0:48:36
9 Madelene Hansson IK NocOut.se 0:48:50
10 Emma Melin Linköping 0:50:25
11 Elsa Hinnersjö Linköping 0:50:26
12 Ruta Misane Linkoping 0:50:36
13 Evelina Skinner Hässleholm 0:50:43
14 Agnes Westerberg OK Roxen 0:50:48
15 Thea Fredriksson Linköping 0:50:48
16 Camilla Smedberg Åtvidaberg 0:51:27
17 Kimberley French Linköping 0:51:40
18 Lova Rosenqvist Göteborg 0:51:40
19 Michaela Holmström Linköping 0:51:51
20 Elisabeth Enell Stockholm 0:52:08
21 Lisa Niklasson Linköping 0:52:29
22 zahraa redha Motala 0:52:40
23 Emma Beskow Falkenberg 0:53:51
24 Kamala Jakubeit Linköping 0:54:24
25 Maria Norman Linköping 0:56:02
26 Kerstin Söderquist Linköping 0:56:02
27 Savannah Ejdenwik Linköping 0:56:19
28 Karin Schalin Linköping 0:56:52
29 Sara Jönsson Linköping 0:59:37
30 Malin Fröberg LINKÖPING 0:59:39
31 Rebecca Rehn Ängelholm 1:00:33
Maria Lundbom Sya sk
Astrid Berg :P
Johanna Jensen Göteborg
Yoie SportsgymSC
Sofia Sandell Linköping
Pia Molin Linköping
Hongling Yu IFM, LiU
Josefine Nilsson IBF Linköping

Herrar 5km 225 anmälda

# Namn Klubb Mål
1 Fredrik Johansson IFK Växjö 0:15:53
2 Algirdas Bartkevicius LiU elit 0:16:07
3 Ville Johansson Norrköping 0:16:11
4 Axel Ek Terrible Tuesdays 0:16:12
5 Filip Karlsson Lithe Vilse 0:16:44
6 Sven Engström Karpen Suunnistajat 0:16:50
7 Peter Eriksson Linköping 0:17:01
8 Ludvig Eriksson Kils OK 0:17:02
9 Simon Runefors Lithe Vilse 0:17:20
10 Anton Sundgren L-100 IF 0:17:21
11 Anders Johansen IK Nocout.se 0:17:37
12 Isak Meunier IK Akele 0:17:51
13 Niklas Olsson Linköpings OK 0:17:55
14 William pommer Hörnefors 0:18:01
15 Roushan Rezvani LiTHe Vilse 0:18:04
16 Emil Rankka LiTHe Vilse 0:18:11
17 Mattias Danielsson IK NocOut.se 0:18:15
18 Arvid Henriksson Järla Orientering 0:18:22
19 Viktor Carlund Linköping 0:18:26
20 Adam Staadig Tidaholm SOK sisu 0:18:28
21 Johannes Nilsson 0:18:29
22 Johan Eriksson Club ÅF 0:18:36
23 Johan Lindgren Ik Akele 0:18:42
24 Erik Ahlepil Exsitec AB 0:18:59
25 Anton Svensson Åsarna IK 0:18:59
26 Per Welander Åsarna IK 0:19:17
27 Simon Sjönneby Lindesberg 0:19:25
28 Daniel Pettersson Stockholm 0:19:30
29 Emil Luusua Karlshamn 0:19:31
30 Joel Nilsson Bagarmossen 0:19:35
31 Viktor Lindberg Stockholm 0:19:35
32 Anders Sjögren IK NocOut.se 0:19:45
33 Per Lindh IK Akele 0:19:48
34 Tim Matthes Linköping 0:19:54
35 John Sandberg LARM 0:20:01
36 Filiph Eriksson Kristinehamn 0:20:08
37 Axel Westerholm linköping 0:20:08
38 Rodi Sliwa Linköping 0:20:10
39 August Helgesson Vegan Runners IK 0:20:12
40 Jonathan Svedberg AC Studenterna 0:20:16
41 Jonatan Moen Göteborg 0:20:18
42 Konstantin Petrov LUST 0:20:21
43 Pär Sjöstrand IK NocOut.se 0:20:26
44 Olle Johansson Fast and Furious 0:20:30
45 Hjalmar Waller Linköping 0:20:33
46 Rasmus Kozak Åslöv Linköping 0:20:33
47 Henrik Hamrefors Lithe vilse 0:20:36
48 Oskar Roth Studentbostäder 0:20:37
49 Jakob Miller Täby 0:20:41
50 Ville Kullenberg Linköping 0:20:49
51 Oliver Linköping 0:20:51
52 Viktor Häggström Lithe Vilse 0:20:55
53 Johan Svensson Ik NocOut.se 0:20:56
54 Linus Ericson Södertälje 0:21:00
55 Stefan Petersson Linköpings Motorsällskap 0:21:00
56 Emil Andersson Sala 0:21:10
57 Emil Grönlund Linköping 0:21:12
58 Erik O’Nils Uppsala 0:21:16
59 Jacob Anjou Stockholm 0:21:19
60 Niclas Johansson Linköping 0:21:20
61 Tage Askling Ik Akele 0:21:20
62 Gustav Karlsson Basketgruppens OK 0:21:22
63 David Rudberg Linköping 0:21:26
64 William Richter Lidingö 0:21:27
65 Ola Böving Linköping 0:21:29
66 Jesper Savborg 172 0:21:32
67 Thomas Nordgren Stockholm 0:21:32
68 Khalid Pirgul Linköping 0:21:35
69 Victor Sundelin Dj Bås 0:21:43
70 Isaac Eriksson Ekerö IF 0:21:43
71 Victor tranell Linköping 0:21:44
72 Kristoffer Jäsperi Vingåker 0:21:54
73 Emil Carlsson Stockholm 0:21:57
74 Edvin Ryding AC Studenterna 0:21:58
75 Anuj Ladge Rydsvägen 250 0:22:02
76 Sebastian Granath Linköping 0:22:07
77 Jonas Hurtig Sävedalen 0:22:08
78 Nils Roos Linköping 0:22:10
79 Rasmus Gustafsson Linköping 0:22:11
80 Martin Brolin STOCKHOLM 0:22:21
81 Ilias madrid/Spain 0:22:37
82 Erik Haslinger Linköping 0:22:45
83 Daniel Westerling Team Blistad United 0:22:47
84 Johan Westerling Linköping 0:22:51
85 Anton Paulson FC Receptor 0:22:53
86 Andreas Skallberg Linköping 0:22:56
87 Alexander Cederstrand Linköping 0:23:00
87 David Diaz de Garayo Spanish 0:23:00
89 Fredrik Lundell Stockholm 0:23:00
90 Erik Jilnö Åsarna IK 0:23:00
91 Kazem Linköping 0:23:04
92 David Grönberg Basketgruppens OK 0:23:07
93 Eric Henziger Hallstahammar 0:23:07
94 Jesper Nordstrom Jönköping 0:23:11
95 Martin Löfblom Fidelis Mortem 0:23:13
96 Viktor Barr Linköping 0:23:15
97 Adrian Wagner Linköping 0:23:21
98 Erik Larsson Flextown 0:23:22
99 TAHAIliasse Toulouse France 0:23:24
100 Marcus Wallson Linköping 0:23:26
101 Lars Berg FC Receptor 0:23:32
102 Anton Sundqvist Luleå 0:23:34
103 Techit Ljungby 0:23:35
104 Josef Hughes Sundbyberg 0:23:36
105 Hyungyum Kim Linköping 0:23:39
106 Niklas Allard Basketgruppen OK 0:23:39
107 Adam Carlsson Linköping 0:23:52
108 Mikael Hansson Linköping 0:23:55
109 Daniel Johansson Gnesta 0:23:56
110 Martin Björn LIU 0:23:58
111 Yiannis Arnis Liu 0:23:59
112 Tobias Fjellström Linköping 0:24:03
113 Adam Alesand Tystberga 0:24:10
114 Oskar Moberg Linköping 0:24:12
115 Erik Lindgren Linköping 0:24:18
116 Elias Elsrud Linköping 0:24:18
117 YOUNGJIN YOON Republic of Korea 0:24:20
118 Mikael kämpe Linköping 0:24:23
119 Martin Åsenius 0:24:24
120 Oliver Samuelsson Linköping 0:24:30
121 Fredrik Hammahjelm Fc Receptor 0:24:34
122 Mathias Meunier Linköping 0:24:41
123 Åke Johansson Harrys - i gott sällskap 0:24:45
124 Ludvig Sallmén Bromma 0:24:48
125 Kalle Löfgren Borås 0:24:48
126 Fredrik Wiklund Finspång 0:24:51
127 Anton Larsson Täby 0:24:55
128 Per Jonsson Linköping 0:25:00
129 Joel Linköping 0:25:04
130 Angel Avalos Smällskapet 0:25:04
131 Simon Arnberg Bålsta 0:25:05
132 Xin Zhang Linköping 0:25:10
133 Henrik Karlsson Björkebergs Flås & Fisting 0:25:11
134 Philip Otter Klara Skol IF 0:25:14
135 Rasmus Nylander Klara Skol IF 0:25:17
136 Jonathan Tyholdt Sölvesborg 0:25:21
137 Emil Nilsson Linköping 0:25:32
138 Jonatan Gustafsson Linköping 0:25:34
139 Martin Blomgren Borlänge 0:25:36
140 Jacov Molander 0:25:39
141 Anton Lüning LiU AIF 0:25:43
142 Oscar Tjäder Linköping 0:25:43
143 Anton Byström Härnösand 0:25:45
144 Ludwig Bennström Linköping 0:25:46
145 Per Bengtsson Klara Skol IF 0:25:49
146 Styrbjörn Swensson Orten jao 0:25:52
147 David Stigsmark Borlänge 0:25:53
148 Oscar Åberg Täby 0:25:57
149 Johan Bolinder Hudiksvall 0:25:58
150 Oscar Dolk Walléntuna 0:26:16
151 Joakim Malm Linköping 0:26:27
152 Elias Alesand Tystberga 0:26:28
153 William lövfors Linköping 0:26:32
154 Fredrik Källmén Hallsberg 0:26:38
155 Erik Zhang Sthlm 0:26:53
156 Marcus Hegefors Linköping 0:26:56
157 Einar Alwerud Norrköping 0:26:57
158 Nicolas Sundqvist Stockholm 0:27:04
159 Tim Cornelissen Linköping 0:27:28
160 Niklas Breuning Germany 0:27:36
161 Kistler Benjamin Linkoping 0:27:48
162 Pär Johansson Rimforsa 0:27:55
163 Frank Hernandez Linköping 0:28:03
164 Arvid Sundqvist Vråka 0:28:22
165 Dennis Kinczyk Linköping 0:28:24
166 Johan Abrahamsson Klara gymnasium 0:28:42
167 Daniel Magnusson Linköping 0:28:44
168 Edvin Hansson Linköping 0:28:50
169 Cheolyong Bae Korea 0:29:34
170 Ömer Özertürk Turkey 0:29:38
171 Jan Gluszek LGIF 0:30:07
172 Stefan Gluszek Krakow 0:30:09
173 Johan Åke Nilsson Rent mjöl i påsen AB 0:31:06
174 Anders Vrethem Linköping 0:31:22
175 Gustav Svensk NocOut 0:31:30
176 Lucas Boilley France 0:32:08
177 Henrik Johansson Linköping 0:58:57
178 Mats Ahlstrand Linköping 0:58:57
Peter Boquist LSF
Hugo gartz Linköping
Alexander Danielsson Stockholm
Anton Orö Linköping
Jakob Palm Lund
Andreas Hultqvist Tullinge
Niklas Axelsson Stockholm
Peter Ekberg PUST!
Marino Blazquez rydsvagen
Daniel Bjärnlid Fylke
Jonas Skog Linköping
Frodo swagin Fylke
Carl Södersten LiTHe Syra
Henrik Sävenberg Ik Akele
Oliver Andersson Finspång
Anton Oddmo PAN Kristianstad
Simon Johansson Norrköping
Olov Giertz Linköping
Simon Mehari Linköping
Gabriel Ehlin Örnsköldsvik
Juan camilo Buitrago Rydsvagen 248 A.22
Gustav Linghem
Benjamin Linköping
Unnikrishna Menon Ryds alle 17
Ludvig Röhs Linköping
Gaston Jerndal Linköping
Kaiming Li China
Lukas Rajala Stockholm
Nils Weng Linköping
Yuanbin Zhou China
Olle Ekström Linköping
Samuel Staf Stockholm
Markus Pettersson Linköping
Jakob Hannerz Kalmar
Heyong Wang China
Timmie Bengtsson Olofström
Erik Ghasemi Kalmar
Chandan Bangalore Nagaraj Kumar Student
YASWANTH KUMAR ALLADI Linkoping
Nkhil reddy mara Linkoping
Kelvin Ryd
Nitin Narayanaswamy Indian
Karin Schalin Linköping
Yousif Saeed Linköping
Prabu Periyathambi Indien
Filip Karlsson Kalmar
Eric Ekström Linköping

Damer 5km 147 anmälda

# Namn Klubb Mål
1 Frida Michold Team Forimp 0:18:22
2 Malin Sjöberg Runacademy IF 0:19:17
3 Frida Jönsson Hellstadius Liu elitidrott orientering 0:20:03
4 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 0:20:13
5 Emma Helmersson Lithe vilse 0:20:18
6 Rebecka Heinrup Tullinge Sportklubb 0:20:20
7 Emma Hesselstrand Linköping/Malmö 0:20:30
8 Lilli Zickerman Bexell Borlänge 0:20:49
9 Sanna Skoog Kils OK 0:20:52
10 Sara Hill Linköping 0:20:52
11 Sofia Salomonsson IK Akele 0:21:03
12 Sara Jelvegård Enhörna IF 0:21:05
13 Jeanette Jönsson Hellstadius Lithe vilse 0:21:08
14 Kristina Sundström Göteborg 0:21:26
15 Josefine Höög Lithe vilse 0:21:40
16 Amanda Tälle Linköping 0:21:58
17 Sofie Rissveds Falun 0:22:05
18 Moa Mellberh Piteå IF 0:22:12
19 Isa Welander Linköping 0:22:40
20 Elin Siurua Strängnäs 0:23:04
21 Julia Sjöbrink Linköping 0:23:26
22 Josefine Nilsson Linköping 0:23:49
23 Josefine Eklund Strängnäs 0:23:52
24 Lovisa Nilsson Linköping 0:24:04
25 Fanny Skogqvist Tystberga 0:24:12
26 Hanna Ardéhn Linköping 0:24:18
27 Fanny Zetterdahl Linköping 0:24:29
28 Andrea Wennström Kil 0:24:53
29 Paulina Isaksson Köpings tennisklubb 0:24:54
30 Malin Agorelius Sundsvall 0:24:57
31 Ida Ritzman Nyköping 0:24:59
32 Sheva Rostam Helsingborg 0:25:11
33 Anna Flygare Umeå 0:25:35
34 Amanda Nilsson Malmö 0:25:42
35 Maria Lundholm Låsböle 0:25:43
36 Matilda Baltius Malmö 0:25:46
37 Anna Jansson Linköping 0:25:46
38 Malin Schult Linköping 0:25:47
39 Sofie Östrem Linköping 0:25:56
40 Madeleine Nilsson Linköping 0:26:02
41 Hanna Nilsson AKUTEN 0:26:02
42 Linn Andersson Linköping 0:26:18
43 Matilda Aldmar Linköping 0:26:20
44 Linnéa Tullin Glada motionärers löparförening 0:26:24
45 Rebecca Cederkvist Linköping 0:26:31
46 Olivia Pierre Fc Receptor 0:26:34
47 Thea Sandqvist Hack i häl 0:26:40
48 Fanny Boijsen Linköping 0:26:44
49 Anna Melin Göteborg 0:26:50
50 Sandy Truong Linköping 0:27:10
51 Linnea Backlund Linköping 0:27:10
52 Rebecka Jonsson Hässelby 0:27:18
53 Joline Ingelsson Linköping 0:27:22
54 Kate Fahlen Stockholm 0:27:36
55 Amanda Myrby Stockholm 0:27:36
56 Alexandra Backlund Linköping 0:27:38
57 Sara Rejgård Mullsjö 0:27:38
58 Josefin Wasborg Nordeuropas snabbaste blixtar IF 0:27:39
59 Maria Ewerlöf Linköping 0:27:48
60 Angelica Eklund Linköping 0:27:59
61 Lisa Hermansson Stockholm 0:28:04
62 Annika Lundberg Borlänge 0:28:08
63 Sara Hamrefors Västerås SOK 0:28:27
64 Emma Ekström Linköping 0:28:37
65 Erika Boman Sundsvall 0:28:37
66 Cecilia Winqvist Karlskoga 0:28:37
67 Caroline Gunnarsson Linköping 0:28:49
68 Ida Eriksson Klara Skol IF 0:29:05
69 Bettina Setterstål Linköping 0:29:07
70 Hedvig Wurnell Linköping 0:29:11
71 Sofie Nyman Linköping 0:29:13
72 Elin Pettersson AKUTEN 0:29:20
73 Linda Linköping 0:29:28
74 Sara Bergman Göteborg 0:29:39
75 Marie Hanson Linköping 0:29:41
76 Emma Hill Linköping 0:29:48
77 Annabel Burkard Linköping 0:29:57
78 Elsa Bertils Hudiksvall 0:30:12
79 Emma Kilhage Linköping 0:30:16
80 Julia Linköping 0:30:52
81 Albina Avdispahic Linköping 0:30:53
82 Anna Rättvall Linköping 0:30:56
83 Miriam Rosén Vikingstad 0:31:07
84 Ebba Valtonen Linköping 0:31:08
85 Jin Jung Linköping 0:31:22
86 Pernilla Lindh Linköping 0:31:23
87 Rebecca Katajamaa NocOut 0:31:29
88 Seunghee Seo South Korea 0:31:56
89 Cecilia Rånman Linköping 0:32:06
90 Johanna Hellström Nordeuropas snabbaste blixtar IF 0:32:07
91 Nina Krauter Stuttgart 0:32:09
91 Bijon Troqe Linkoping 0:32:09
93 Ekaterina Zalizniuk Moscow/Russian 0:32:09
94 Sara karimi Iran 0:32:30
95 anna petruzzi Italy 0:33:04
96 Lisa Palmgren Motala 0:33:42
97 Mei Yang Valla 0:33:43
98 Marion André French 0:33:59
99 Erika Pettersson Linköping 0:34:00
100 Diana Truong Linköping 0:34:02
101 Jana Björn LiU 0:34:16
102 Emma Danielsson Linköping 0:34:36
103 Sofia Vestin Eriksson Norrköping 0:34:47
104 Fanny Edenborg Rent mjöl i påsen AB 0:34:51
105 Malin Johansson Skövde 0:35:00
106 Yan Xu Linkoping 0:35:02
107 Izabella Persson Malmö 0:35:54
108 Maja Persson Göteborg 0:36:07
109 Ellen Gunér Vissefjärda 0:36:20
110 Alice Löfholm Linköping 0:37:20
111 Chaoyang Kuang residence 0:37:31
112 Shijuan Wu China 0:37:31
113 Ellinor Röjne Klara Skol IF 0:37:32
114 Manon GRELAUD France 0:38:16
115 Isabelle Widgren AKUTEN 0:39:19
116 Madelene Karlsson AKUTEN 0:39:20
117 Lovisa Wendén Hedström Gävle 0:40:46
Ellinor Stern Stockholm
Julia Brännström Laxå
Eveline Örtenberg Linköping
Emma Backèn Sveg
Anastasia Stockholm
Hanna Lindkvist Katrineholm
Filippa Wickström Linköping
Linnea Persson Trollhättan
Madeleine Petersen Linköping
Alma Hahn Nacka
Maria Axelsson linköping
samrawit gebremariam Linkoping
Rosanna Stockholm
Heidi Ekman Linköping
Noémie Gallay Linköping
Stina Lisspers Linköping
Sara Wilhelmsson Enebyberg
Alice Hartikka Hultsfred
Tine Nieboer Tsjerkwert - Fit en Frij
Fanny France
Sijin Cheng Linköping
Chin Yun, Chang Taiwan
Chih-Hsuan, Yeh Taiwan
Ruosi Peng China
Memin Marie Bérengère French
Mekdes mengist Linköping
Sofia Rönnberg Örnsköldsvik
Karin Jerner Linköping
Amanda Nilsson Linköping
Fanny Eriksson Palm AKUTEN

Lag

# Namn Tid
1 Pärleporten II
Sven Engström (0:16:50), Simon Runefors (0:17:20), Anton Sundgren (0:17:21), Jeanette Jönsson Hellstadius (0:21:08)
1:12:39
2 IK Akele
Isak Meunier (0:17:51), Johan Lindgren (0:18:42), Per Lindh (0:19:48), Tage Askling (0:21:20)
1:17:41
3 Norrpan O-runners
Ludvig Eriksson (0:17:02), Gabriella Gustafsson (0:20:13), Rebecka Heinrup (0:20:20), Sanna Skoog (0:20:52)
1:18:28
4 OL3 - 1, 2, 3!
Joel Nilsson (0:19:35), Frida Jönsson Hellstadius (0:20:03), Henrik Hamrefors (0:20:36), Jesper Nordstrom (0:23:11)
1:23:26
5 Mallorca Cowboys
Jonathan Svedberg (0:20:16), Kristina Sundström (0:21:26), Edvin Ryding (0:21:58), Jonas Hurtig (0:22:08)
1:25:49
6 FlåsMaskineriet
Axel Westerholm (0:20:08), Jacob Anjou (0:21:19), Ola Böving (0:21:29), Martin Löfblom (0:23:13)
1:26:10
7 FläskMaskineriet
Anton Svensson (0:18:59), Per Welander (0:19:17), Erik Jilnö (0:23:00), Henrik Karlsson (0:25:11)
1:26:28
8 kond-inte-tion
Rasmus Kozak Åslöv (0:20:33), Jesper Savborg (0:21:32), Alexander Cederstrand (0:23:00), Fredrik Lundell (0:23:00)
1:28:07
9 Flexmaskineriet
Victor Sundelin (0:21:43), Sebastian Granath (0:22:07), Erik Larsson (0:23:22), Josef Hughes (0:23:36)
1:30:48
10 Kondejtion
Jonatan Moen (0:20:18), Amanda Tälle (0:21:58), Fanny Skogqvist (0:24:12), Ida Ritzman (0:24:59)
1:31:28
11 SLEMM - snabba löpare EMM
August Helgesson (0:20:12), Josefine Eklund (0:23:52), Daniel Johansson (0:23:56), Paulina Isaksson (0:24:54)
1:32:56
12 Tall men team
Peter Eriksson (0:17:01), Andreas Skallberg (0:22:56), Xin Zhang (0:25:10), Frank Hernandez (0:28:03)
1:33:11
13 LARMet går, spring!
Emil Luusua (0:19:31), John Sandberg (0:20:01), Martin Blomgren (0:25:36), Sara Hamrefors (0:28:27)
1:33:36
14 Fast and Furious
Olle Johansson (0:20:30), Sara Hill (0:20:52), Rebecca Cederkvist (0:26:31), Fanny Boijsen (0:26:44)
1:34:38
15 FitnessMaskineriet
Khalid Pirgul (0:21:35), Isaac Eriksson (0:21:43), Anton Larsson (0:24:55), Fredrik Källmén (0:26:38)
1:34:53
16 De blåa springarna
Konstantin Petrov (0:20:21), Daniel Westerling (0:22:47), Johan Westerling (0:22:51), Anna Rättvall (0:30:56)
1:36:57
17 Civ ing. Fysisk teknik och elektropop
Lilli Zickerman Bexell (0:20:49), Lovisa Nilsson (0:24:04), Åke Johansson (0:24:45), Sara Rejgård (0:27:38)
1:37:17
18 Hack i Hälen
Anton Paulson (0:22:53), Fredrik Hammahjelm (0:24:34), Ludvig Sallmén (0:24:48), Thea Sandqvist (0:26:40)
1:38:55
19 Centerstudenter Linköping
Jacov Molander (0:25:39), Anton Byström (0:25:45), Oscar Åberg (0:25:57), Edvin Hansson (0:28:50)
1:46:13
20 aLARMerande kondition
Amanda Nilsson (0:25:42), David Stigsmark (0:25:53), Rebecka Jonsson (0:27:18), Amanda Myrby (0:27:36)
1:46:30
21 LiU-loppets bitchezz 1.0
Nils Roos (0:22:10), Sofie Östrem (0:25:56), Oscar Dolk (0:26:16), Johanna Hellström (0:32:07)
1:46:31
22 LiU-loppets bitchezz 2.0
Andrea Wennström (0:24:53), Sheva Rostam (0:25:11), Josefin Wasborg (0:27:39), Emma Kilhage (0:30:16)
1:48:00
23 Ninja Turtles
Lucas Boilley (0:32:08), Nina Krauter (0:32:09), Bijon Troqe (0:32:09), Ekaterina Zalizniuk (0:32:09)
2:08:35
24 SjuktSnabbaSköterskor
Hanna Nilsson (0:26:02), Elin Pettersson (0:29:20), Isabelle Widgren (0:39:19), Madelene Karlsson (0:39:20)
2:14:02
SUPL -Snabbaste Uarna På Liu
Techit (0:23:35), Oskar Moberg (0:24:12), Lukas Rajala (-), Rosanna (-)
Valla Springgarde
Linus Ericson (0:21:00), Styrbjörn Swensson (0:25:52), Cecilia Rånman (0:32:06), Andreas Hultqvist (-)
Bilbo swagins & Co
Anders Vrethem (0:31:22), Pernilla Lindh (0:31:23), Daniel Bjärnlid (-), Frodo swagin (-)
Får man ta cykel?
Viktor Häggström (0:20:55), Rasmus Gustafsson (0:22:11), Oliver Andersson (-), Alma Hahn (-)
4 Idioter på flykt
Samuel Staf (-), Markus Pettersson (-), Jakob Hannerz (-), Stina Lisspers (-)
Fc-receptor
Emma Hesselstrand (0:20:30), Lars Berg (0:23:32), Olivia Pierre (0:26:34), Sara Wilhelmsson (-)