LiU-loppet 2018-09-25

En löptävling som arrangeras av studentföreningarna Campushallen/LSIF, LITHe Syra och LiTHe Vilse

Herrar 5km 216 anmälda

# Namn Klubb Mål
1 Peter Eriksson Linköping 0:16:58
2 Ludvig Eriksson Kils OK 0:17:09
3 Emil Rankka LiTHe Vilse 0:17:36
4 Anton Frisk 0:17:40
5 Niklas Olsson LOK 0:17:48
6 Gustaf Sundbüe OK Hällen 0:17:50
7 Dupont Grenoble - France 0:17:55
8 Arvid Linder OK Hällen 0:18:06
9 Larnicol Titouan Grenoble 0:18:13
10 Roushan Rezvani 0:18:13
11 Jacob Göransson Linköping 0:18:14
12 Noa Pruth IK Hakarpspojkarna 0:18:14
13 Bouquet Alexandre Grenoble - France 0:18:17
14 Abdikani Ibrahim Linkoping 0:18:18
15 Martin Smelik LiThe Vilse 0:18:45
16 Lukas Andersson 0:18:58
17 Johannes Nilsson 0:18:58
18 Anders Sjögren Linköping 0:19:01
19 Tobias Palmkvist Infor 0:19:01
20 Christian Allard Björkfors Goif 0:19:08
21 Mattias Danielsson IK Nocout. Se 0:19:15
22 Bachar Atieh IkAkele 0:19:17
23 Iulian Tampu Ryd 0:19:19
24 Emil Renholm Linköpings GIF 0:19:19
25 Alexander Johansson Grebo 0:19:25
26 Emil Folkesson Nybro skidklubb 0:19:27
27 Michael Lidström Göteborg 0:19:30
28 John Sandberg ORTEN 0:19:35
29 Teodor Nordén Dalsjöfors 0:19:39
30 Pepe Rico /Salinas/Spain 0:19:43
31 Jakob Palm Lund 0:19:44
32 Karl-Martin Axelsson Mjölby 0:19:45
33 Stefan Brynielsson Färjestadens GoIF 0:19:46
34 Tobias Nyberg AC Studenterna 0:19:50
35 Didrik Axén Stockholm 0:19:51
36 Oskar Roth Studentbostäder 0:19:56
37 Patric Torén Toréns Älgsteg IF/Stockholm/Sweden 0:20:00
38 William pommer Hörnefors 0:20:01
39 jonathan partille if 0:20:04
40 Viktor Lindström Linköping 0:20:05
41 Paul Spain 0:20:09
42 Marcus Nolkrantz Haninge 0:20:11
43 William Richter Lidingö 0:20:13
44 Pär Sjöstrand Campushallen 0:20:15
45 Casper Cosmo Linköping 0:20:22
46 Anton Lüning Linköping 0:20:25
47 Christoffer Karlsson Linköping 0:20:27
48 Erik Berglund OK Kåre 0:20:27
49 Marcus Borland Infor 0:20:30
50 Albin Västerlund Totebo IF 0:20:35
51 Fredrik Prokic Linköping 0:20:47
52 Johan Hagströmer Lithe Vilse 0:20:58
53 Gustav Bohman Kalmar 0:20:59
54 Victor Fritz Linköping 0:21:04
55 Konstantin Petrov IK Akele 0:21:05
56 Max Hellgren Norrköping 0:21:08
57 Jonmi Yang China 0:21:08
58 Gunnar Engström 0:21:12
59 Philip Wahl Linköping 0:21:15
60 Jesper Hummelmora represent 0:21:19
61 Johan Palm 0:21:28
62 Rasmus Gustafsson Linköping 0:21:28
63 Carl Nimhed 0:21:32
64 Alejandro Rebollo Spain 0:21:38
65 Jonas Hurtig Mallorca 0:21:39
66 Carl Oksanen Jönköping 0:21:41
67 Erik Backteman Linköping 0:21:48
68 Filip Karlsson IFK Skövde 0:21:53
69 Carl Westin Baljan RåKröka 0:21:54
70 Herman Elvingson Baljan 0:21:56
71 Ludwig Salén 0:21:59
72 Nils Roos Linköping 0:22:22
73 Johan Westerling Linköping 0:22:22
74 Andreas Ringstad Norrköping 0:22:25
75 Elias Elsrud Linköping 0:22:28
76 Simon Eckerlid Falun 0:22:30
77 Rasmus Jonsson Tjällmo Godegård OK 0:22:34
78 Techit The bullboys Ljungby 0:22:38
79 Edwin Johansson Linköping 0:22:47
80 Henrik Nilsson kristianstad if 0:22:51
81 Gerard Barcelona 0:22:55
82 Andy Truong Linköping 0:23:04
83 Miguel Spanish 0:23:09
84 Axel Carlheim Vikingstad 0:23:13
85 Viktor Könemann Norrköping 0:23:15
86 Bruno Gomes Angelo Belo Horizonte, Brazil 0:23:16
87 Eric Herwin LINKÖPING 0:23:18
88 Steff Nagel Maastricht 0:23:19
89 Viktor Mineur Stockholm 0:23:21
90 Robin Sliwa Linköping 0:23:21
91 Martin Jonson Linköping 0:23:27
92 Robin Kurtz Linköping 0:23:33
93 Mario Zambrana 0:23:35
94 Filip Traneving Spring för livet BK 0:23:39
95 Anton Björnberg Halmstad 0:23:42
96 Kazem Bahadori Linkping 0:23:43
97 Viktor Tutturen Glada Motionärers Löparförening 0:23:45
98 Anton Nordin Stockholm 0:23:58
99 Benjamin Andersson Linkping 0:24:01
100 David Homelius Nässjö 0:24:09
101 Joakim Malm Infor 0:24:13
102 Albin Konradsson Karlskoga 0:24:21
103 Alexander Johansson Helsingborg 0:24:23
104 Jonas Baker SALK 0:24:27
105 Jakob Ljungberg Salk 0:24:28
106 Ludwig Bennström SPan 0:24:31
107 Oskar Moberg Linköping 0:24:31
108 Viktor Hakegård Linköping 0:24:32
109 Samuel Wadström Eksjö 0:24:33
110 Tales Riomar Brasilian 0:24:38
111 Alejandro Frattini Spain 0:24:41
112 Erik Zhang Stockholm 0:24:57
113 Oscar Dolk Vallentuna 0:24:59
114 Jonathan Engstrand Klara skol IF 0:25:00
115 Martin Lindahl Norrköping 0:25:12
116 Daniel Karlsson Linköping 0:25:12
117 Alfred jonsson Klara skol if 0:25:15
118 David Janzén Klara skol IF 0:25:16
119 Oscar Johansson Linköping 0:25:21
120 Kalle Löfgren Borås 0:25:22
121 Per Jonsson Linköping 0:25:36
122 Albert Westerholm Stockholm 0:25:39
123 Vincent Mäki Linköping 0:25:43
124 Freddy Laurell 0:25:45
125 Per Bengtsson Klara skol IF 0:25:53
126 Daniel Magnusson Linköping 0:25:57
127 Rasmus Pettersson Linköping 0:26:06
128 Isac Lundin Västerås 0:26:07
129 Albin Lundberg Uppsala 0:26:08
130 Fredrik Almin Stockholm, bromma 0:26:12
131 Victor Carlsson Örebro 0:26:15
132 Marcus Widerberg Linköping 0:26:16
133 Johan Lodens Linköping 0:26:19
134 Daniel Larsson Trelleborg if 0:26:27
135 Lukas Rajala stockholm 0:26:30
136 anton kilander Klara skol if 0:26:41
137 Thomas Lager Linköping 0:26:45
138 Andreas Häger 0:26:55
139 Mohammad PIE 0:27:11
140 Philip Lifwergren Linköping 0:27:11
141 Nicolas Sundqvist Stockholm 0:27:33
142 Peter Boquist Campushallen 0:27:34
143 Johan Toverland Linköping 0:27:37
144 Adam Persson Kumla 0:27:49
145 Johan Skog Kristensen Linköping 0:27:57
146 Niklas Gustavsson Linköping 0:28:13
147 Henrik Hanky Boo Karlsson Småland 0:28:14
148 Gianina Broasa 0:28:25
149 Einar Norrköping 0:28:50
150 Anna Karlsson Jönköping 0:28:54
151 Emil Eriksson 0:29:02
152 Alexander Josefsson Vimmerby OK 0:29:09
153 Raphael Wasserbaur LKK 0:29:24
154 Sergio Brambila Linköping 0:29:24
155 John Laurence Esguerra 0:29:27
156 Rasmus andersson Klara skol if 0:29:29
157 Andreas Rydin Linköping 0:29:31
158 Jan Gluszek LGIF 0:29:40
159 Mikael Sönne Norsholm 0:29:41
160 Sebastian Gidby Klara skol IF 0:30:29
161 Oscar Zuaw Linköping 0:31:30
162 Joakim Trygg Klara Skol IF 0:33:58
163 Cheolyong Bae Linköping 0:34:32
164 Hyungyum Kim Linköping 0:34:34
Viktor Häggström Skarpnäcks OL
Petter Svensson Linköping
Daniel de paz Spain
Johan Eklund Växjö
Stefan Gluszek Linköping
Erik O\'Nils Uppsala
Linus Ericson Södertälje
Emil Langlet LINKÖPING
Niklas Axelsson Linköping
Johan Persson
Johan Schöning Bollnäs
Mátyás Barócsai Linköping
Daniel Pettersson Stockholm
Johan Ehinger Ljusfallshammar
Johannes Tonelid Oskarshamn
Arvid Sundqvist Vråka
Johan Forsman Ol4
Albin Holmgren Borensberg
Jakob Gavefalk Baljan
Leo Enhörning Klara skol IF
Jonathan Olsson Mallorca
Niklas Sundell Enebyberg
Otto HoffPaananen Klara Skol IF
Daniel Christensson Nykvarn
Vamsi Krishna Indian
Gustav Berg Linghem
Vamsi cherukuri Linkoping
Marcos sicilia Spain
Anuj Ladge Ryd
Nitin narayanswamy Ryd
Magnus Andersson Linköping
Johannes Axelsson Linkoping
Nazari Abdullah Linkoping
Mohammedein Hassan Linkoping
Max Hakansson Linkping
Fredrik Johansson Lithe Vilse
Henrik Hamrefors lithe vilse
Axel Ek Terrible Tuesday Triathlon
Tim Yngesjo Linkoping
Erik Olausson Sweden
Benjamin Axelsson Linköping
Daniel Johansson Gnesta
Tri Lam Linköping
Josef Danielsson Växjö
Jonas Jansson Ludvika
Adrian Wagner Stockholm
Anton Källström LinSöping
Olle Lindgren Ol4
Emil Eriksson Ol4
John Rhys-Davies
Rodger Romero
Valentin Romero

Herrar 10km 146 anmälda

# Namn Klubb Mål
1 Hugo Lindell LiTHe Vilse 0:33:02
2 Björn Morén IK Akele 0:33:58
3 Kalle Andersson IK Akele 0:34:05
4 Jayasheel Ramesh Indian 0:35:04
5 Victor Le Roch French 0:36:13
6 Benjamin Lembke Linköpings SK 0:36:43
7 Samuel Sjöstedt Frösön 0:36:44
8 Herman Nedar Trollhättans BoIS 0:37:50
9 Olof Bengtsson Hässelby SK 0:38:40
10 Robin Skoog Kisa 0:38:45
11 Martin Wess Komprimierte Schönheit 0:38:50
12 Fredrik Larsson Linköping 0:39:05
13 Jonas Rydgaard Mariestad 0:39:18
14 Erik Olsson IK NocOut.se 0:39:19
15 Johan Nystrand CK Hymer 0:39:25
16 Simon Kantedal vården hs 0:39:37
17 Gustav Lidén Piteå 0:39:41
18 Noah Hellman Nybro 0:40:02
19 Oliver Dahl IK Akele 0:40:08
20 Ulf Jonsson Kisa SK 0:40:22
21 Alfred Rundqvist IK NocOut.se 0:40:36
22 Albin Strålin Göteborg 0:40:51
23 Hugo Forssell CK Hymer/Linköping 0:41:04
24 Miguel Cotanda Valencia 0:41:45
25 Anton Oddmo OK Pan-Kristianstad 0:41:48
26 Simon Hellström SOL Tranås 0:41:48
27 Henrik Hardell Linköping 0:41:57
28 Johan Gransten CK Hymer 0:42:02
29 Salih Alj Antoine French 0:42:08
30 Sebastian Brundin Stockholm 0:42:12
31 August Karlsson B-huset 0:42:16
32 Albin Reinhardt Sundsvall 0:42:44
33 Martin Dahl Startklar 0:42:50
34 Jonathan Törnquist Hudiksvall 0:43:36
35 Andreas IK NocOut.se 0:43:44
36 Emil Grönlund Linköping 0:43:47
37 Oskar Andersson Killeberg 0:43:50
38 Samuel Garpendahl Tallboda IF 0:43:50
39 Hjalmar Norell Stockholm 0:43:53
40 Labarthe France 0:44:01
41 Anders Björn Linköping 0:44:09
42 John Elmquist Värnamo 0:44:21
43 Leon Noordstar Raalte (Netherlands) 0:44:23
44 Anton Grahn Ekerö 0:44:26
45 Elias Lindholm Kalmar 0:45:00
46 Jonathan Andersson LINKÖPING 0:45:02
47 Simon Arkeholt Nyköping 0:45:14
48 Alexander Linköping 0:45:21
49 Oscar Sjöberg Linköping 0:45:21
50 Yorick Smit Hometown: Drachten,The Netherlands 0:45:44
51 Emil Linköping 0:45:49
52 hafsa rana LINKOPING 0:45:51
53 Mållas Saurons säng 0:46:11
54 Sachin Sharma Linkoping 0:46:17
55 Martin Åsenius 0:46:23
56 Daniel Wendt Linköping 0:46:24
57 Carl Älmeby Halmstad 0:46:25
58 Sam Le Linköping 0:46:40
59 Oscar Lindberg Linköping 0:46:44
60 Mårten Wiktor Springa Runt I Ring LK 0:47:00
61 Robert Svensk Conan Runners/H-VALL 0:47:06
62 DJ Bogdan #163 0:47:09
63 Henrik Böhme Stockholm 0:47:11
64 Johan Karlsson Linköping 0:47:17
65 Carl-Martin Johansson Luleå 0:47:17
66 Isak Paulander Halmstad 0:47:24
67 Johan Zetterberg Linköping 0:47:26
68 Gustav Dahmén Linköping 0:47:51
69 Magnus Almin Stockholm 0:48:22
70 Martin Tjern Falu CK 0:48:25
71 Gabriel Anderberg Norrköping 0:48:29
72 David Svenson SOK Viljan 0:48:34
73 Daniel Viberg Linköping 0:48:34
74 Anders Hjärp Linköping 0:48:40
75 Henri Gustavsson Linkoping 0:48:44
76 Oscar Emanuelsson GAIS 0:48:44
77 Elon Brange Västerås 0:48:53
78 Philip Brånäs Vetlanda 0:48:56
79 Anton Wänman Älvsjö 0:48:59
80 Jonathan Stenström Linköping 0:49:04
81 Philip Gentili Fc Bubbel 0:49:17
82 Tim Cornelissen Linköping 0:49:51
83 Kim Olsson Linkoping 0:50:13
84 Emil Berg Skellefteå 0:50:27
85 Fredrik Heino Kungsbacka 0:50:59
86 Heshmat khosrawi Linköping 0:51:01
87 Simon Höglund Huddinge 0:52:33
88 Adam Carlsson Västerås 0:52:54
89 Calle Voss Vesslans löparklubb 0:53:03
90 Johan Lindström Ekerö 0:53:03
91 Daniel Magnusson Linköping 0:53:34
92 Tobias Fjellström LINKÖPING 0:53:37
93 Andres Utas Brabraj 0:53:40
94 Emil Lindgren Linköping 0:53:57
95 Simon Andersson Linköping 0:54:00
96 Anton Engberg Gnarp 0:54:04
97 Daan Kabel Linköping 0:54:21
98 Olle Hagman Linköping 0:55:48
99 Axel Öberg Eskilstuna 0:56:04
100 Eliasz Ganning Stockholm 0:56:35
101 Daniel Garcia Mayor Linköping 0:58:10
102 Carl Johansson Stockholm 0:59:24
103 Magnus Malmström Norrköping 0:59:39
104 Victor Goch Stockholm 0:59:49
105 Olof Larsson Uppsala 1:00:44
Arvid Henriksson Järla Orientering
Gustav Adamsson Linköping
Carlos Rodriguez Andrade Sevilla
Stefan Petersson Linköpings Motorsällskap
Abdikani Ibrahim Linkoping
Luis Laemmermann Team twenty.six e.V. Roth
Kristofer Krus Linköping
Filip Hallén Göteborg
Marcel Lundström Linköping
Harry jonkoping
Oskar Sundström Falun
Josef Jansson Gnosjö
Fredrik Åslin Sundsvall
Jonas skog Linköping
Anders Doverfors Linköping
Oskar Olsson Öjn
Adrian Karlén Värmdö
Markus Hellberg Mediaa arktanfitness
André Lehto Smedjebacken
Andreas Dietmann Linköping
Martin Brantemo Vimmerby
Markus Tornberg Stockholm
Georg Ostermann Germany
Oso Can-mex
Adhikarla Sridhar Alsattengatan 1, c-22
Gustav Bratthall Stockholm
Andreas Östlund Linköping
Fritjof Axelsson Fk Göingarna
Alexander Lindell Täby
Niklas Faber Linköping
Gustav Bratthall Flamman pub och Flås
Arvid Våg GAIS
Daniel Axelsson Värnamo
Fredrik Wiklund Finspång
Christer Jansson FunRun Linkoping
Per Schylström Linköping
Martin Sundsvalls OK
Filip Ek Nässjö
Filip Kantedal vården hs
Johan Mäki LULE
David Silva Stockholm

Damer 5km 140 anmälda

# Namn Klubb Mål
1 Cecilia Kleist IK Akele 0:18:39
2 Emma Helmersson Lithe vilse 0:18:55
3 Susanne Bornmar IK NocOut.se 0:19:12
4 Åsa Widarsson IK Akele 0:20:31
5 Jeanette Hellstadius Lithe vilse 0:20:39
6 Frida Jönsson Hellstadius Lithe Vilse 0:20:44
7 Josefine Höög Lithe vilse 0:21:12
8 Ellen Skoog Sandviken 0:21:16
9 Maja Meurling Linköping 0:21:29
10 Miruna Dumea Romanian 0:21:56
11 Moa Svensson LiTHe Vilse 0:22:06
12 Matilda Wolf Enebyberg 0:22:23
13 Sara Overgaard Göteborg 0:22:44
14 Elin Siurua Strängnäs 0:22:45
15 Kristyna Hlubuckova LiThe Vilse 0:22:47
16 Sofie Olsson Uddevalla 0:23:17
17 Vendela Olsson Stockholm 0:23:21
18 Julia Sjöbrink Linköping 0:23:34
19 Anna Olsson 0:23:47
20 lisa-marie erlandsson linkoping 0:23:53
21 Ellinore Nyberg Linköping 0:24:02
22 Michaela Holmström Linköping 0:24:04
23 Zahraa Redha Motala 0:24:15
24 Josefin Nordin Stockholm 0:24:18
25 Katja Kranjec LINKÖPING 0:24:21
26 Kristin Sjölander Linköping 0:24:23
27 Lorin Schenk German 0:24:29
28 Cecilia Winqvist Karlskoga 0:24:51
29 Maria Lundholm Låsböle 0:24:56
30 Cecilia Sandberg LINKÖPING 0:25:25
31 Linn Andersson Linköping 0:25:25
32 Matilda Aldmar Linköping 0:25:33
33 Karin Jerner Linköping 0:25:37
34 Felicia Björklund Myggenäs/ Sverige 0:25:42
35 Agnes Lingöy Linköping 0:25:47
36 Ebba Valtonen Linköping 0:25:48
37 Forelle France 0:25:54
38 Jennifer Karlsson Norrköping 0:26:18
39 Ida Franzén Linköping 0:26:24
40 Madeleine Nilsson Linköping 0:26:35
41 Klara Nilsson Stockholm 0:26:51
42 Hanna Karlsson RK:s kondition och styrka 0:26:58
43 Elin Hägerström Klara Skol IF 0:26:59
44 Pernilla Stockholm 0:27:00
45 Emma Falun 0:27:05
46 Ping Yan Linköping 0:27:11
47 Magda Klein Linköping 0:27:15
48 Sara Farhadi Linkoping 0:27:22
49 Alexandra Backlund Linköping 0:27:28
50 Matilda Wänman Älvsjö 0:27:28
51 Susana Mallorca 0:27:37
52 Linnea Häger Linköping 0:27:38
53 Kajsa Tunedal Linköping 0:27:43
54 Tinde Linköping 0:28:07
55 Erika Boman Sundsvall 0:28:25
56 Maja Göteborg 0:28:31
57 Mona Ebadian Linköping 0:28:40
58 Deimane Butkute -/Kaunas/Lithuania 0:28:43
59 Julia Åkesson Linköping 0:28:43
60 Sandy Truong Linkoping 0:28:47
61 Sofia Norling Stockholm 0:28:54
62 Alina Wale Lindvall Linköping 0:28:56
63 Calinne Mattsson Linköping 0:28:59
64 Julia Lindhagen Linköping 0:29:00
65 Esther German 0:29:02
66 Ellika Melander Uppsala Promenadsällskap 0:29:02
67 Sara Hamrefors Linköping 0:29:04
68 Sanna Johansson Linköping 0:29:10
69 Linda Olsson Karlskrona 0:29:18
70 Johanna Sandelowsky LINKÖPING 0:29:30
71 Linda Högbacka Linkan 0:29:30
72 ioana cosceanu linköping 0:29:39
73 Julia Materez Linköping 0:29:42
74 Josefin Håkansson Lundsbrunn 0:29:47
75 Bruna Michelin Silva Brazil 0:29:48
76 Paulina Axelsson Stockholm 0:29:48
77 Martina Gillberg Linköping 0:30:00
78 Hanna Uvdal Linkoping 0:30:04
79 Maria Karlsson Linköping 0:30:18
80 Vera Alsterberg Stockholm 0:30:25
81 Rosanna Isaksson Stockholm 0:30:31
82 Anna Häger Linköping 0:30:43
83 Dzamila PIE 0:31:25
84 Irma Kidell Löwstedt Linköping 0:31:35
85 Alexandra Roser Linköping 0:31:37
86 Mathilda Jeppsson Klara skola IF 0:31:41
87 Filippa Stolpe Västerås 0:31:45
88 Julia swärd Västerås 0:32:07
89 Pernilla Lindh Linköping 0:32:25
90 Ida Andersson Linköping 0:32:39
91 Izabella Persson Malmö 0:33:27
92 Olena Perez Linköping 0:33:35
93 Julia Niklasson Linköping 0:33:36
94 Erika Pettersson Linköping 0:33:41
95 Jana Björn Linköping 0:34:29
96 Sara Lindholm Tjällmo 0:35:37
97 Karin Alftberg 0:41:34
98 Anna Lindholm Klara skola IF 0:43:31
Sigrid Vråka
Simona Stonkute Linköping
Linda Le Katrineholm
Lovisa Karlsson Linköping
Kajsa Johansson Linköping
Filippa Wickström Linköping
Emelie Lundström Linköping
Anna Flygare Umeå
Angelica Eklund Linkping
Frida Dagsgård Halmstad
Madelene Hansson Infor/Linköping
Annika Lundberg LiVA
Emma Backén Sveg
Sofia Brulls Kungalv
Lisa Jacobsson Borlänge
Linda Axelsson Linköping
Rebecka Berggren Flen
Hanna Guimarães Zanatta Brazilian
Bijona Troqe Linköping
Emma Löfqvist IK Akele
Emma Ekström linköping
Malin Agorelius Sundsvall
Kumon Mex-Tlax
Felicia Castenbrandt Jönköping
Jin Jung Linköping
Nina Krauter Stuttgart, Tyskland
Joline Ingelsson Linköping
Sofia Kullander Linköping
Evelina Karlsson Linköping
Cecilia Lund
Sandra Jensen Stockholm
Veronika Axelsson Linköping
Fatimah Linköping
Lea Catharina Teschner Linköping
Sofie Östrem Finspång
Hanna Persson Sälens IF
Elin Laitala Linköping
Emma Varga Terrible Tuesday Triathlon
Emily Fredriksson Ol4
Maria Broo IK Akele
Eszter
Alicia Romero

Damer 10km 32 anmälda

# Namn Klubb Mål
1 Linn Bengtsson Växjö 0:36:50
2 Anna Helgesson Kisa sk 0:38:47
3 Anna Wehlin Lithe vilse 0:40:11
4 Caroline Lidebjer IK Akele 0:40:40
5 Tove Hamberg Eskilstuna 0:42:09
6 Carina Polzer Austria 0:42:17
7 Emma Bengtsson Årsunda 0:42:52
8 Josefine Nilsson Linköping 0:43:41
9 Emelie Edström Sandviken 0:43:59
10 Kristin Willamo Södertälje 0:44:28
11 Amanda Erkén Örebro 0:45:11
12 Jenny Lindberg Västerås 0:45:19
13 Doitora Sve-Mex 0:45:19
14 Karin Schalin LINKÖPING 0:45:44
15 Elin Borg 0:47:22
16 Angelica Engström Skåneslättens OL 0:47:54
17 Evelina Skinner Linköping 0:49:52
18 Camilla Smedberg Åtvidaberg 0:51:08
19 Agnes Sjöstrand Växjö 0:51:33
20 Erika Vedin Stockholm/Linköping 0:54:33
21 Magdalena Persson Linköping 0:59:49
22 Emma Nilsson Linkoping 1:00:02
23 Elin Kristensson Helsingborg 1:02:34
24 Josefin Ek Kalix 1:02:56
Léa Linise French
Marielle Lilja Lund
Hanna Gustavsson Stockholm
Anika Gassner Austria
Stina Bårman Stockholm
Amanda Ekblad Oskarshamns SK
Therese Nehler Linköping
Linnea Dahlin Linkoping

Lag

# Namn Tid
1 Team Baguette
Dupont (0:17:55), Larnicol Titouan (0:18:13), Bouquet Alexandre (0:18:17), Emil Renholm (0:19:19)
1:13:45
2 Inget onödigt skit i OL2
Emil Rankka (0:17:36), Gustaf Sundbüe (0:17:50), Arvid Linder (0:18:06), Johan Hagströmer (0:20:58)
1:14:31
3 De tre alpackorna och Julia
Erik Berglund (0:20:27), Jeanette Hellstadius (0:20:39), Frida Jönsson Hellstadius (0:20:44), Julia Sjöbrink (0:23:34)
1:25:26
4 Långa Gröna Ben IF
Patric Torén (0:20:00), Casper Cosmo (0:20:22), Jonas Baker (0:24:27), Jakob Ljungberg (0:24:28)
1:29:18
5 Baljan Råkubba
Carl Westin (0:21:54), Herman Elvingson (0:21:56), Ludwig Salén (0:21:59), Josefin Nordin (0:24:18)
1:30:09
6 Springlaget
Noa Pruth (0:18:14), Carl Oksanen (0:21:41), Vendela Olsson (0:23:21), Anna Karlsson (0:28:54)
1:32:11
7 VladdeBoys
Tobias Nyberg (0:19:50), Henrik Nilsson (0:22:51), Viktor Könemann (0:23:15), Daniel Larsson (0:26:27)
1:32:24
8 Sladerunners
Sara Overgaard (0:22:44), Viktor Mineur (0:23:21), Isac Lundin (0:26:07), Albin Lundberg (0:26:08)
1:38:21
9 nordvästersjökustartilleriflygspaningssimulatoranläggningsmaterielunderhållsuppföljningssystemdiskussionsinläggsförberedelsearbeten
Viktor Lindström (0:20:05), Ellen Skoog (0:21:16), Alexander Josefsson (0:29:09), Irma Kidell Löwstedt (0:31:35)
1:42:06
10 Spagetti Bulkers
Nils Roos (0:22:22), Oscar Dolk (0:24:59), Philip Lifwergren (0:27:11), Henrik Hanky Boo Karlsson (0:28:14)
1:42:47
11 Snabba Glidare mot Oändligheten och Vidare
Techit (0:22:38), Oskar Moberg (0:24:31), Lukas Rajala (0:26:30), Rosanna Isaksson (0:30:31)
1:44:12
12 TacoLöparna
Filip Traneving (0:23:39), Kalle Löfgren (0:25:22), Ellika Melander (0:29:02), Sanna Johansson (0:29:10)
1:47:15
13 Linnea Cruisers
Maja Meurling (0:21:29), Alina Wale Lindvall (0:28:56), Sara Hamrefors (0:29:04), Hanna Uvdal (0:30:04)
1:49:34
14 Vi skulle sagt nej
Ludwig Bennström (0:24:31), Linnea Häger (0:27:38), Tinde (0:28:07), Johanna Sandelowsky (0:29:30)
1:49:48
15 Runs and Roses
Ida Franzén (0:26:24), Magda Klein (0:27:15), Calinne Mattsson (0:28:59), Julia Lindhagen (0:29:00)
1:51:39
16 Imorgon är det lillördag!
Agnes Lingöy (0:25:47), Johan Lodens (0:26:19), Linda Högbacka (0:29:30), Julia swärd (0:32:07)
1:53:45
Pysslingens lakejer
Abdikani Ibrahim (0:18:18), Johannes Axelsson (-), Nazari Abdullah (-), Mohammedein Hassan (-)
C-ger
Alexander Johansson (0:19:25), Martin Jonson (0:23:27), Michaela Holmström (0:24:04), Anton Källström (-)
Spanish Picardía 2.0
Pepe Rico (0:19:43), Paul (0:20:09), Alejandro Frattini (0:24:41), Daniel de paz (-)
Mallorca Cowboys
jonathan (0:20:04), Jonas Hurtig (0:21:39), Jonathan Olsson (-), Niklas Sundell (-)
Spanish Picardia
Alejandro Rebollo (0:21:38), Gerard (0:22:55), Miguel (0:23:09), Marcos sicilia (-)
Baljan Råkuta
Katja Kranjec (0:24:21), Fredrik Almin (0:26:12), Vera Alsterberg (0:30:25), Jakob Gavefalk (-)
Lithe sjuk
Emma Helmersson (0:18:55), Moa Svensson (0:22:06), Johan Eklund (-), Johan Persson (-)
Lag 625433
Felicia Björklund (0:25:42), Jennifer Karlsson (0:26:18), Filippa Stolpe (0:31:45), Sofia Kullander (-)
Vi dök iallafall upp
Klara Nilsson (0:26:51), Pernilla (0:27:00), Hanna Persson (-), Elin Laitala (-)