LiU-loppet 09/17/2019

En löptävling som arrangeras av studentföreningarna Campushallen/LSIF, LITHe Syra och LiTHe Vilse


Herrar 5km | Damer 5km | Herrar 10km | Damer 10km | Lag

Herrar 5km 216 anmälda

# Namn Klubb Mål
1 Ludvig Eriksson Norrköping 0:17:07
2 Albin Carlsson 0:17:14
3 Viktor Skoog Kils OK 0:17:26
4 Kalle Andersson IK Akele 0:17:37
5 Sven Engström Karpen Suunnistajat 0:17:49
6 Axel Ek Terrible Tuesdays 0:18:03
7 Anton Källström Sala OK 0:18:08
8 Finn DSW Darmstadt 0:18:18
9 Adam Staadig BiCE HL 0:18:20
10 Roushan Rezvani LiTHe Vilse 0:18:25
11 Carl Carlsson LiTHe Vilse 0:18:29
12 Glädje Erik Olsson BiCE HL 0:18:40
13 William Pommer Hörnefors 0:18:54
14 Patrik Lindström BiCE HL 0:18:55
15 Hugo Guyader IK Akele 0:18:56
16 Marcus Sandberg Linköping 0:18:57
17 Oliver Dahl IK Akele 0:18:59
18 Gustaf Sundbüe OK Hällen 0:19:05
19 Maxine Bonneau 0:19:16
20 Johan Hagströmer LiTHe Vilse 0:19:18
21 Oskar Svahn Eksjö SOK 0:19:28
22 Jim Glimmersten Sägdå IF 0:19:38
23 Lukas Franzon IK NocOut.se 0:19:55
24 Fredrik Skoglund Göteborg 0:20:03
25 Teodor Norden Dalsjöfors 0:20:04
26 Gregor Mersich Vienna 0:20:06
27 Marcus Hanson Linköping 0:20:12
28 Filip Gavefalk Linköping 0:20:19
29 Jan Neelissen Södertälje IF 0:20:22
30 Mattias Eriksson Linköpings OK 0:20:29
31 Ludwig Hultin Laholm IF 0:20:33
32 Magnus ST Stockholm 0:20:36
33 Erik Backteman Linköping 0:20:39
34 Rodi Sliwa Linköping 0:20:40
35 Pär Sjöstrand Campushallen 0:21:09
36 Emil Grönlund Linköping 0:21:22
37 Alexander Lindell Täby 0:21:25
38 Kristoffer Jäsperi BiCE HL 0:21:36
39 Johan Persson Linköping 0:21:38
40 Nicolas Schüte Berlin 0:21:46
41 Anton Östebo Linköping 0:21:58
42 Anton Terp Karlstad 0:22:00
43 Marcus Hansen Cederkvist Stockholm 0:22:13
44 Simon Palm Stockholm 0:22:14
45 Adrian Hult Växjö 0:22:15
46 Viktor Barr Linköping 0:22:16
47 Simon Arkeholt Linköping 0:22:17
48 Tom Axelsson IK Akele 0:22:18
49 Tobias Dahlberg Linköping 0:22:26
50 Vincent Lingehed Linköping 0:22:28
51 Love Nielsen Liverpool FC 0:22:42
52 Gundars Kalns Latvia 0:22:55
53 Gustav Wahlquist Linköping 0:22:58
54 David Winghult Linköping 0:22:59
55 David Hallhage Stenungsund 0:23:00
56 Mathias Meunier Linköping 0:23:02
57 Elias Elsrud Medborgarna 0:23:07
58 Simon Sundberg Sägdå IF 0:23:12
59 Torben Kopplin Linköping 0:23:14
60 Andreas Norén Linköping 0:23:24
61 Henrik Müller-Wilderink Eintracht 0:23:31
62 August Vesterbacka Linköping 0:23:35
63 Felix Kogel German 0:23:36
64 Ola Falk Linköping 0:23:37
65 Rasmus Jonsson LiTHe Vilse 0:23:41
66 August Helgesson Vegan Runners IK 0:23:45
67 Dario Corti Milano 0:23:52
68 Maximilian Zilke German 0:23:52
69 Per Jonsson FUNK Trainingteam - Linköping 0:23:57
70 David Lindholm Linköping 0:23:58
71 Adrian Gallo Bengan Boys 0:24:02
72 Elon Brange Västerås 0:24:04
73 Johan Hansson Grästorp 0:24:26
74 Mattias Nyström Plump 0:24:27
75 Johan Vesterling Linköping 0:24:31
76 Nils Gustavsson Malmö 0:24:34
77 Leon Poot 0:24:37
78 Daniel D Johnsson IAESTE Linköpp 0:24:37
79 Johan Moleklint EMM 0:24:43
80 Edvin Dahlbom Luthander Nynäshamn 0:24:46
81 Robin Linköping 0:24:50
82 Théodor Jagler Göteborg 0:25:02
83 Fernando Medina Bolivia 0:25:07
84 Daniel Christensson Nykvarn 0:25:12
85 Nils Sjöstrand Linköping 0:25:13
86 Albin Larsson G2 Runners 0:25:24
87 Max Bergh G2 Runners 0:25:25
88 Jakob Krantz Sogeti 0:25:28
89 Jonatan Bjurenfalk Linköping 0:25:31
90 Nicolas Tukukino Göteborg 0:25:32
91 Aliaksei Kazlou Linköping 0:25:37
92 Martin Pettersson Linköping 0:25:47
93 Johan Söderbergh Göteborg 0:25:59
94 Linus Gunnarsson Vimmerby 0:26:14
95 Erik Berglund OK Kåre 0:26:38
96 Adam Jakobsson Vimmerby 0:26:39
97 Richard Hedström Ljungsbro 0:26:43
98 Viktor Svensson NocOut 0:26:51
99 Johan Lodens Linköping 0:26:56
100 Elias Mohammadi Ljungby 0:26:57
101 Gunnar Wickbom 0:27:10
102 Dominik Hauser Frankfurt am Main 0:27:28
103 Jonas Arvidson Jönköping 0:27:42
104 Aron Gosch Linköping 0:27:44
105 Martin Sabel Linköping 0:27:46
106 Alexander Nikonoff Vadstena 0:27:47
107 Nikola Sevo LINKÖPING 0:27:52
108 Adam Alesand IK Nocout.se/Tystberga 0:27:58
109 Samuel Andersson Gnesta 0:28:08
110 Mehrdad Dashtbozorg Norrköping 0:28:12
111 Emil Helg Linkoping 0:28:13
112 John Laurence Esguerra Linköping 0:28:21
113 Tharaka Gunaratne Sri Lankan 0:28:59
114 Jonathan Nyman Ljungsbro 0:29:17
115 Oskar Kolthoff Mariestad 0:29:23
116 Petrus Sliwa Linköping 0:29:23
117 Niclas Granström Linköping 0:29:26
118 Dennis Rydh Olofströn 0:29:31
119 Otto Bergdahl Linköping 0:29:39
120 Thomas Lager Linköping 0:29:45
121 Guanhaojie Zheng Linköping 0:29:54
122 Dominic Ronjak TS Höchst 0:30:00
123 Niclas Johansson Linköping 0:30:01
124 Morgan Linköping 0:30:03
125 Matheus Bernat Linköping 0:30:14
126 Rasmus Bondesson Linköping 0:30:29
127 Ömer Özertürk Linköping 0:30:33
128 Mårten Walter Linköping 0:30:49
129 Magnus Malmström Linköping 0:30:56
130 Fredrik Martinsson IFK Tumba 0:31:00
131 Yuma Shinozuka Japan 0:31:14
132 Oscar Emilsson Örebro 0:32:26
133 David Åström Linköping 0:33:12
134 Arturo Montaño Linköping 0:36:17
135 Ahmed Dahir Abdi Linköping 0:37:05
136 Johannes Sjölin Trelleborg 0:37:07
Simon Runefors LiTHe Vilse
Linus Aarnio Åland
Oscar Kylbrink Grästorp
Daniel Karlsson Linköping
Ugur Mersinlioglu Hanau/Tyskland
Isac Svensson Lund
Joshua Callin Rönninge
Theo lindh P4
Fred Nordling Israelsson Malmköping
Christian Forsman Linköping
Peter Boquist LSF
Theodor Forsberg Borlänge
Andreas Rydin Linköping
Einar Dagerhem Ängelholm
Josef Danielsson Linköping
David Svensson Linköping
Techit Lerssongkram The Bullboys Ljungby
Daniel Jari Lund
Victor Fritz Linköping
Josef Palenius Sägdå IF
Emil Folkesson Linköping
Khalid Pirgul Linköping
Oskar Moberg Linköping
Rasmus Gustafsson Linköping
Victor Flingmark Uddevalla OK
Marcus Elander Karlstad
Oscar Mälsjö Göteborg
Oscar Johansson Linköping
William Thordson Örby
Fredrik nilsson Nybro skidklubb
Anuj Ladge Linköping
Fredrik Almin Linköping
Fabian Johnson Linköping
Anton Lüning Linköping
Zhongcheng Yuan Linköping
Victor Näslund Linköping
Lukas Rajala ...
Mattias Persson Linköping
Fredrik Prokic Kalmar
Alexander Möller Askeröd
Niklas Linköping
Jan Gluszek Linköping
Stefan Gluszek Linköping
Melker Holm Linköping
Jakob Peterson LÅRE
Kristoffer Tondel Linköping
Johan Bothin Linköping
Marcus Hall Jönköping
Erik Uhlin Linköping
Filip Alvgren Stockholm
Axel Södergård LÅRE
David Alsenhed LÅRE
Simon Johansson Linköping
Alexander Berglund Linköping
Janne Virsunen Linköping
Hugo Ekinge OK Motala
Sebastian Hermansson Ulricehamn
Gustav backhans Sollentuna
Vinzent Ström Stockholm
Mak Weng Wai Rydsvagen 260
Theodor Eriksson Lund
Jakob Hannerz Kalmar
Markus Pettersson Dandis
Stina Lisspers Göteborg
Emil Svantesson Örebro
Gabriel Sandör IK Akele
Jakob Carlsson Nyköping
Giovanni Medley
Emil Kalered Denseln
Oriol 4 Slam
Marin CHESNOY French
Niklas Eriksson Linköping
Salomon Henschen Linköping
hugo ressman Stockholm
Niraj Kumar Sontha Rydsvagen 254
Adrian Wagner Stockholm
Samuel Wadström Eksjö
Viktor Arvidsson Stockholm
Elis Tyresö
Andy Truong Linköping

Damer 5km 113 anmälda

# Namn Klubb Mål
1 Frida Michold Team Forimp/ASICS Frontrunner 0:18:49
2 Amanda Ekblad Linköping 0:19:32
3 Emma Bengtsson Årsunda IF 0:19:38
4 Emma Helmersson Lithe vilse 0:20:57
5 Sara Hill IK nocout.se 0:22:01
6 Josefine Höög Lithe vilse 0:22:11
7 Matilda Eriksson Ok Kåre 0:22:15
8 Lisa Sandahl Stockholm 0:23:23
9 Kristina Sundström Göteborg 0:23:31
10 Matilda Wolf Enebyberg 0:23:32
11 Lena Högberg IK NocOut.se 0:24:19
12 Erika Pettersson IK Nocout.se 0:24:30
13 Sanna Linnér KALMAR 0:24:31
14 Elin Wiklund Linköping 0:24:37
15 Greta Bobäck Linköping 0:24:40
16 Kristyna Hlubuckova LiTHe Vilse 0:24:47
17 Josefin Nordin Linköping 0:24:51
18 Ebba Gyllgård Motala 0:25:17
19 Zahraa redha Linköping 0:25:26
20 Marie Halling 0:25:49
21 Louise Ranevi Löddeköpinge 0:26:00
22 Emma Forsberg Falun 0:26:01
23 Lovisa Stålebrink Eksjö 0:26:06
24 Olivia Pierre Östersund 0:26:28
25 Cecilia Björklund 0:26:37
26 Erika Blixt Linköping 0:26:45
27 Amanda Olmin Linköping 0:26:52
28 Tove Arvidsson Linköping 0:26:55
29 Hanna Birgersson Lidingö SK 0:26:57
30 Stella Holm Linköping 0:27:08
31 Rebecca Cederkvist Linköping 0:27:17
32 Zoé Pellissier Stockholm 0:27:20
33 Emma Andersson IK Dran 0:27:32
34 Fanny Andersson MOtala 0:27:45
35 Linnea Häger Göteborg 0:28:00
36 Matilda Eriksson Strängnäs 0:28:33
37 Elin Boström Holm Linköping 0:28:50
38 Sofie Persson Stockholm 0:29:29
39 Georgia Papapavlou Linköping 0:29:45
40 Lisa Lindsten Stockholm 0:29:54
41 Maria Bodström Linköping 0:30:00
42 Isabeau Lüddecke Germany 0:30:01
43 Lisa Malmgren Linköping 0:30:02
44 Julia Berger Linköping 0:30:11
45 Josefine Rasmussen Linköping 0:30:29
46 Louise Påhlson Linköping 0:30:49
47 Paulina Markenfelt Stockholm 0:31:06
48 Miriam Rosén Linköping 0:31:09
49 WEI,YU-TING Taoyuan/Taiwan 0:31:13
50 Beatrice Linköping 0:31:18
51 Goksu Linköping 0:31:49
52 Judit Randek Linköping 0:31:50
53 Sandra Lippitz Austria 0:31:54
54 Ema Becirovic Linköping 0:33:47
55 Lisa Nilsson Linköping 0:33:48
56 Matilda Karlsson Gnosjö FK 0:35:51
57 Yosselin Silva Linköping 0:36:17
58 Ida Linköping 0:41:01
59 Amina Storfors 0:41:01
60 Viktoria Hell Austria 0:46:19
Hanna Hugosson Sundsvalls OK
Jennifer Lundin Helsingborg
Kimberly Akvidson Göteborg
Kajsa Johansson Landsbro
Filippa Wickström Linköping
Emma Andersson Runacademy IF
Hanna Åberg Uppsala
Hanna Linder Linköping
Hanna Börjesson Linköping
Sofia Linköping GIF
Jeanette J. Hellstadius LiTHe Vilse
Rosanna Isaksson Stockholm
Tove Helsingborg
Sofia Dahlstedt Falun
Jennifer Borgenhard Lundsbrunn
Amanda Holmertz Borensberg
Elizabeth Lavalier Martin Linköping
Maria Broo IK Akele
Poornima Jayamani Ryds Alle 1
Matilda Nilsson Linköping
Carolina Claesson Linköping
Klara Berglund Västerås
Irma Kidell Löwstedt Västerås
Angelica Stockholm
Ulrica Engdahl Tollin Linköping
Tilda Thörnberg LGIF
Lovisa Johansson Linköping
Anna Bergnäs Linköping
Emma Gustafsson Linköping
Tina Wang Linköping
Linn Andersson Linköping
Pernilla Ramström Ekerö
Sandra Sjöbäck Kalmar
Mathilda Westberg Martinez Övik
Eira Linköping
Emma Örtenholm Linköping
Johanna Wiréen Linköping
Linda Berglund Linköping
Vanda Björklund Engström Uddevalla
Klara Nilsson Sollentuna
Sara Eriksson Stockholm
Kerstin Lundin Linköping
Louice Karlsson Jönköping
Liss Andersen Skokloster
Hanna Iverstam Mölndal
Hilma Wigren Falun
Elin Laitala Visby
Matilda Junebrink Södertälje
YA-JU HAN Taipei city/Taiwan(R.O.C)
Kristina Tedhamre Huddinge
Emma Ik Akele
Amanda Rangert IKHP
Marwa Allali France

Herrar 10km 165 anmälda

# Namn Klubb Mål
1 Fredrik Johansson Campushallen 0:34:51
2 Björn Morén IK Akele 0:35:16
3 Daniel Nilsson 0:37:10
4 Arvid Henriksson Järla IF OK SK AIK OL KAUPA 0:37:22
5 Peter Olin IK Akele 0:38:26
6 Georg Eklöw Ok Södertörn 0:38:43
7 Gregoire Dannet France 0:38:44
8 Niklas Olsson IK Akele 0:39:09
9 Oskar Nordmark 0:39:31
10 Anton Nordmark IK Akele 0:39:32
11 Fritjof Axelsson Lithe allt möjligt 0:39:35
12 Martin Smelik LiTHe Vilse 0:39:39
13 Oskar Hidén Skrotebo IF 0:40:09
14 Fredrik Larsson Linköping 0:40:15
15 Hannes Wemming LINKÖPING 0:40:25
16 Oliver Wettergren IK NocOut.se 0:40:33
17 Elis Johansson Kisa Sportklubb 0:40:48
18 Erik Olsson IK NocOut.se 0:41:14
19 Tobias Fuhr 0:41:40
20 Jonathan Andersson Vikingstad 0:42:00
21 Emil Langlet Stockholm 0:42:52
22 David Björelind Industriell Ekonomi 0:43:14
23 Isak Häggström LiTHe Syra 0:43:35
24 Henrik Larsson Edström Östersund 0:43:44
25 Daniel Grönbäck Linköping 0:43:46
26 Jesper Nordström Jönköping 0:43:59
27 Stefan Holm Linköping 0:44:00
28 Axel Ljunghammer Borås 0:44:09
29 Joar Måhlén BK bakis 0:44:16
30 Christian Allard Rimforsa 0:44:32
31 Joel Wretblad Lidingö 0:44:36
32 Per Schylström Linköping 0:44:42
33 Kristoffer Nilsson Linköping 0:44:50
34 Rickard Ingesson Lunds OK 0:44:56
35 Johan Uebel Linköping 0:44:57
36 Albin Reinhardt Sundsvall 0:45:12
37 Emil Berg Skellefteå 0:45:25
38 Raphael Wasserbaur 0:45:37
39 Klas Johansson OK Tranan 0:45:50
40 Filip Ek Nässjö 0:46:23
41 Tobias Sanchez Trosa OK 0:46:26
42 Johan Persson 0:46:35
43 John Elmquist Värnamo 0:46:44
44 David Holec Werkstoffmodellierungsgesellschaft/Born in Brno/ČSR 0:46:45
45 Fedor Klimashin -/Saratov/Russia 0:46:46
46 Oscar Sjöberg 垃圾 0:46:57
47 Anders Björn Linköping 0:46:59
48 Mårten Wiktor IEI 0:47:05
49 Edvin Johansson Huskvarna 0:47:10
50 Samuel SG Play 0:47:13
51 Filip Hedberg Falun 0:47:30
52 Andreas Kalén Norrköping 0:48:03
53 Jim Lindholm Linköping 0:48:22
54 Emil Gustafsson Linköping 0:48:28
55 Mikael Söderström IK Akele/ LINKÖPING 0:48:30
56 Oskar Sundström Falun 0:48:46
57 Viktor Bernås Östrand Huddinge 0:48:54
58 Hjalmar Malmö 0:48:55
59 Simon Lilljeqvist N/A 0:49:36
60 Gunnar Cedersund isbgroup, IMT 0:49:43
61 Anton Grahn Pepsi Rangers/Ekerö 0:49:54
62 Erik Jonasson Vinnarklubben 0:50:11
63 Philip Brånäs Vetlanda 0:50:13
64 Henri Gustavsson Linköping 0:50:14
65 Lucas Granberg Linköping 0:50:17
66 Hugo Axelsson Tranås 0:50:31
67 Oscar Hörberg Vetlanda 0:50:32
68 Carl Bramsäter Skellefteå 0:50:40
69 Robert Larsson Gamleby OK 0:51:07
70 Ossian Brus 0:51:44
71 Axel Eskilstuna 0:51:59
72 Viktor Häggström Skarpnäcks OL 0:52:05
73 Oscar Lindelöf Mjölby 0:52:20
74 Tomas Gudmundsson Norrköping 0:52:23
75 Kjell-Åke Grindewih Södra Vi IF 0:52:47
76 Simon Schütte Segelsällskap Roxen 0:52:49
77 Mattias Melin Linköping 0:52:50
78 Erik Tedhamre Stockholm 0:53:03
79 Philip Gunnarsson Löa 0:53:04
80 Filip Kullander Linköping 0:53:20
81 Lukas Skog Andersen Linköping 0:53:21
82 Tim Kalmar 0:53:39
83 Anton Tornerefelt Linköping 0:53:40
84 Joakim Söderström Vild friluftsföreningen 0:53:46
85 Pontus Svensson Karlshamn 0:53:57
86 John Arboga 0:54:07
87 Sebastian Wiman Norrtälje 0:54:08
88 Ludvig Lundquist 0:54:17
89 Jerker Alexandersson Linköpings löparklubb 0:55:06
90 Jesper Lindsten Barnarp 0:55:10
91 Anton Engberg Linköping 0:55:56
92 Jonas Allgulander Linköping 0:56:26
93 Mattias Erlander Stockholm 0:57:33
94 Simon Hellström SOL Tranås 0:58:13
95 Eliasz Ganning Linköping 1:00:14
Andreas Hultqvist Tråkiga Klubben
Oscar Gustafsson AXA SPORTS CLUB
Oliver Björk Linköping
Janik Horst Köln
Adam Nyberg Linköping
Fredrik Gordh Riseby Linköping
Christopher Omberg Östersund
Stefan Persson IK nocout
Axel Jönsson Karlskrona
ASHFAR SALAM UNNI Björnkärrsgatan 13 C Linköping
Gustav Björklund Östersund
David Rudberg Linköping
Carlos Seville
Oscar Maass linköping
Martin Henrysson BJÖRKFORS PÖJKA
Pär Johansson BJÖRKFORS PÖJKA
Jakob Bremer Linköping
Ghazi putrus Ik akele
Christian von Koch Stockholm
Daniel Garcia Mayor Spain
David Nyberg Colorado
Philip Gentili Stockholm
Edvin Ljungstrand Linköping
Tom Larsson Saltsjöbaden
Martin Åsenius Nybro
Johan Nystrand CK Hymer/Linköping
Samir Frost Gävle
Gustav Malmer Knivsta
Max Danielsson Stockholm
Fredrik Heino Linköping
Albert Jonsson Enköping
William Hahr Stockholm
Fredrik Svenson Linköping
Tobias Fredriksson Linköping
Viktor Lindström Vinnarklubben
Max liden Linköping
Oscar Linköping
Isak Oliasson G2 Runners
Vilhelm Melkstam Göteborg
Oliver Liss Borlänge
Marcus Höök Linköping
Erik Lindblom Solna
Rasmus Kristoffersson Vallentuna
Carl Johansson Stockholm
Mervin Thomas Abraham linköping
Filip Nilsson Stockholm
Martin Poppel Linköping
Aneesh Ravikumar Indian
Simon Kantedal vården hs
Filip Kantedal vården hs
Gabriel Anderberg Linköping
Stefan Wiklund Ekängens IF
Mattias Danielsson Ik nocout.se
David Svenson SOK Viljan
Sumanes Sudhakaran Linkoping University
Ulf Jonsson Kisa SK
Daan kabel Linköping
Viktor Uvesten Skövde
Victor Imark Tullinge SK
Tobias Bennet Nacka
Viktor Hakegård Andes änglar
Shanid Haneef ryd
Unnikrishna Menon Indian
Markus Hellberg Mediaa Sundsvall
Gustaf Udd Linköping
Ville Kullenberg Linköping
Elias Claessom Öregrund IK
August Karlsson Stockholm
Joakim Hassini Linköping
David Berglud Västerås

Damer 10km 31 anmälda

# Namn Klubb Mål
1 Erika Ax Norrköping 0:45:42
2 Sofia Salomonsson IK Akele 0:45:43
3 Elin Svensson Lithe Vilse 0:46:00
4 Jenny Sandh 0:46:21
5 Elin Forsbeck Norrköping 0:48:03
6 Ellen Skoog Sandviken 0:48:29
7 Ellen Broman Nigeria 0:48:48
8 Linda Skoglund Gävle 0:50:19
9 Clara Brogren Växjö 0:52:45
10 Cecilia Winqvist Karlskoga 0:52:45
11 Hannah Daniels Flensburg 0:53:37
12 Thea Isaksson Hovmantorp 0:54:06
13 Elin Kristensson Helsingborg 0:54:30
14 Louise Holm Stockholm 0:56:00
15 Stina Karlsson Bankeryd 0:56:16
16 Marleen Kaiser Germany 0:57:20
17 Beatrice Gustavsson Linköping 0:57:36
18 Magdalena Persson Linköping 0:58:50
19 Linnea Dahlin Linköping 0:58:53
Kristin Willamo Södertälje
Angelica Engström Skåneslättens OL
Hanna Uppsala
Martha Wadelius Linköping
Aline Göteborg
Agnes Sjöstrand Växjö
Johanna Hegenbart Linköping
Caroline Lidebjer IK Akele
Lovisa Berglund IF Nocout
Johanna melin Stockholm
Clara Radon Stockholm
Caroline Mörner Stockholm

Lag

# Namn Tid
1 Patrik Lindström
Adam Staadig (0:18:20), Glädje Erik Olsson (0:18:40), Patrik Lindström (0:18:55), Kristoffer Jäsperi (0:21:36)
1:17:31
2 Hårt och stridsmässigt
Sven Engström (0:17:49), Gustaf Sundbüe (0:19:05), Johan Hagströmer (0:19:18), Erik Berglund (0:26:38)
1:22:52
3 Winners & LiUsers
Finn (0:18:18), Gregor Mersich (0:20:06), Nicolas Schüte (0:21:46), Felix Kogel (0:23:36)
1:23:47
4 OL1 rockar fett
Amanda Ekblad (0:19:32), Matilda Eriksson (0:22:15), Rasmus Jonsson (0:23:41), Emma Forsberg (0:26:01)
1:31:32
5 ???????????? IAESTE GANG GANG SOPAR BANAN FRÅN SKRÄPP ????????????
Fredrik Skoglund (0:20:03), Johan Persson (0:21:38), Daniel D Johnsson (0:24:37), Morgan (0:30:03)
1:36:23
6 IK uken
Adrian Gallo (0:24:02), Elon Brange (0:24:04), Nils Sjöstrand (0:25:13), Jonatan Bjurenfalk (0:25:31)
1:38:51
7 FEK
Hugo Guyader (0:18:56), Lena Högberg (0:24:19), Aliaksei Kazlou (0:25:37), Josefine Rasmussen (0:30:29)
1:39:22
8 Astrapi
Tobias Dahlberg (0:22:26), Vincent Lingehed (0:22:28), Johan Moleklint (0:24:43), Georgia Papapavlou (0:29:45)
1:39:25
9 Team Byttan
Filip Gavefalk (0:20:19), Gustav Wahlquist (0:22:58), Josefin Nordin (0:24:51), David Åström (0:33:12)
1:41:22
10 SLEMM
August Helgesson (0:23:45), Marie Halling (0:25:49), Emma Andersson (0:27:32), Matilda Eriksson (0:28:33)
1:45:40
11 OldYs
Simon Arkeholt (0:22:17), Andreas Norén (0:23:24), Niclas Granström (0:29:26), Magnus Malmström (0:30:56)
1:46:04
12 Eliten 2.0
Ebba Gyllgård (0:25:17), Fanny Andersson (0:27:45), Sofie Persson (0:29:29), Paulina Markenfelt (0:31:06)
1:53:39
Sägdå IF
Marcus Sandberg (0:18:57), Jim Glimmersten (0:19:38), Simon Sundberg (0:23:12), Josef Palenius (-)
Gasellerna
Ludwig Hultin (0:20:33), Magnus ST (0:20:36), Zoé Pellissier (0:27:20), Vanda Björklund Engström (-)
Davlans änglar
Love Nielsen (0:22:42), Martin Sabel (0:27:46), Lisa Lindsten (0:29:54), Louice Karlsson (-)
Långburksligan
August Vesterbacka (0:23:35), Fredrik Martinsson (0:31:00), William Thordson (-), Angelica (-)
Just here for FIKA
Dario Corti (0:23:52), Maximilian Zilke (0:23:52), Dominik Hauser (0:27:28), Marin CHESNOY (-)
Rydskartellen
Nils Gustavsson (0:24:34), Fernando Medina (0:25:07), Daniel Christensson (0:25:12), Kristin Willamo (-)
Tjejerna och Theo
Lisa Sandahl (0:23:23), Sanna Linnér (0:24:31), Théodor Jagler (0:25:02), Sofia (-)
Näppeligan
Martin Pettersson (0:25:47), Rasmus Bondesson (0:30:29), Simon Johansson (-), Janne Virsunen (-)
Ryd or die
Samuel Andersson (0:28:08), Dennis Rydh (0:29:31), Theodor Forsberg (-), Jennifer Lundin (-)
Team Zhongguo
Guanhaojie Zheng (0:29:54), Peter Boquist (-), Zhongcheng Yuan (-), Tina Wang (-)
Team Baljan
Fredrik Almin (-), Fabian Johnson (-), Anna Bergnäs (-), Emma Gustafsson (-)
Kattspya med Bajs
Jakob Hannerz (-), Markus Pettersson (-), Stina Lisspers (-), Emil Svantesson (-)
Usain Holt
hugo ressman (-), Liss Andersen (-), Hanna Iverstam (-), Hilma Wigren (-)